İkinci el araba fiyatları tavan yaptı Pazar dolu fakat alan yok

3.10.2020
470 kez Okunmuştur.

Türkiye`de son dönemde en çok tartışılan konu ÖTV artışı ile birlikte fiyatları yükselen otomobiller oldu. Sıfır araçlarda vergi artışı sonrası zamlanması ve de pandemi sürecinden dolayı sıfır araç üretiminin azalması nedeniyle ikinci el araçlar tavan yaptı. Bu fiyat artışı ikinci el araç alacakları isyan ettirdi.

Sadece bakmakla yetindiler

Tokat’ta her Cumartesi günleri kapılarını açan ikinci el oto pazarına vatandaşlar sabahın erken saatlerinde bir umutla gittiler. Fakat vatandaşlar fiyatlarının da artmasıyla otomobil alamadan sadece bakmakla yetindi.

“Millet sadece geziniyor”

 “Ne satan satabiliyor, ne de almak isteyenler alabiliyor”

İkinci el araç almak isteyen bir Ahmet kara adlı bir vatandaş,”  Araba almaya geldim ama Fiyatlar yüksek, 35-40 bin liralık araç bakıyorduk ama hepsi 50-55 bine çıkmış.  zamdan sonra tekrar fiyatlar artmış. Millet sadece geziniyor. 2 aydır araç bakıyorum ama fiyatlar hep yüksek. Bu haftada da eli boş döneceğim. Ne satan satabiliyor, ne de almak isteyenler alabiliyor. Önümüz kışa doğru gidiyor. Bakalım her şey normale dönerse zama belki fiyatlar düşer. İnşallah o zaman alırız. Yoksa bu şartlarda bu fiyatlara araba almak zor” şeklinde konuştu.

“ 98 model arabamı 2 ay önce 18 bine sattım, fakat şu an o araba 28 bin lira yazmışlar”

 “İkinci el arabaların en düşüğünün yanına bile vatandaş yaklaşamıyor”

Araba pazarın da araç almak için gezinen diğer bir vatandaş Bülent Taş ise,” Benim borcum vardı ben 98 model arabamı 2 ay önce 18 bine sattım, fakat şu an o araba 28 bin lira yazmışlar.  Bilsem 2 ay içinde bu kadar kar koyacağını satmazdım. Ben asgari ücretle çalışan birisiyim. Bu araca sahip olmak için yemeden içmeden ve başka bir kuruş bile harcamadan eline geçen net maaşımı yaklaşık 1 sene biriktirmem gerekiyor,  bir de bunun vergisi, muayenesi, sigortası var. İkinci el arabaların en düşüğünün yanına bile vatandaş yaklaşamıyor. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.10.2020
Güncelleme Tarihi : 3.10.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar