Uzun zamandır hayalini kurduğu sergisini açtı

2.10.2020
374 kez Okunmuştur.

                        

 Hayaldi gerçek oldu

28 yaşında ki resim aşığı Hande Derinoğlu küçüklüğünden beri hayallini kurduğu resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

 

Hiç kimsenin desteği olmadan, kendi imkan ve çabalarıyla büyük fedakarlıklar göstererek ailesinden gizli üniversite sınavına girip Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi`nde Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim İş bölümünü kazanan ve resim öğretmeni olarak mezun olan  Hande Derinoğlu küçüklüğünden beri hayallini kurduğu resim sergisini “Geçmişten İzler” adı altında açtı.

 

Sanatseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı

 

 Vera Kültür Merkezinde yapılan ve büyük ilgi gören açılışta Hande Derinoğlu’nun yapmış olduğu resim tabloları sergilendi. Açılış sanatseverler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

 

“Küçüklüğün den beri resim aşığı bir insanım”

 Küçüklüğün den beri resim aşığı bir insan olduğunu ve resim yapmayı çok sevdiğini belirten Derinoğlu,” Ortaokul 2`nci sınıfta da resim öğretmenimin desteği ile il bazında yarışmaya katılıp 2`nci olmuştum. Şövale ödülü aldım, o zaman kendimi ressam gibi hissetmiştim. O zaman isteğim daha da arttı Uzun zamandır hayalini kurduğum sergimin açılışını bugün yaptım. Kendim üniversiteyi zşartlarda bitirip stüdyomu ise kendi çabalarım ile büyük fedakârlıklar göstererek açtım. Düşüncem küçük bir atölyem olsun duvarlarına resim yapayım öğrencilerim olsundu. Bunların hepsini kendi çabalarımla tek tek gerçekleştirdim Hedefim iç mimar veya mimar olmak. Bu sanatsal yeteneğimi iç mimarlıkla taçlandırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

 “Mutluluğumun tarifi yok”

 Tokat’ın en güzel yerinde stüdyom olduğunu düşünüyorum diyen Derinoğlu,” Sergimde 10 yıllık çalışmalarım mevcut ve 28 tane en beğendiğim eserler var . Gerçekten benim için çok duygulu anlar oldu mutluluğumun tarifi yok. Sergim beklediğimden fazla ilgi gördü, bu mutlu günüm de beni yalnız bırakmayan, açılışıma katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“Kedim Dali bana şans getirdi”

 Dali adlı kedisinin de sergide bulunmasını istediğini de sözlerine ekleyen Hande Derinoğlu,” Her zaman yanımda olan Dali’nin sergimin açılışında da yanımda olmasını istedim. Kedim Dali bana şans getirdi. Hayvanları çok severim, dali’yi  de evladım gibi görüyorum” dedi.

 

 Sergi 25 Ekime kadar satışa açık olacaktır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.10.2020
Güncelleme Tarihi : 2.10.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar