“Bu saldırı yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir”

28.9.2020
148 kez Okunmuştur.

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, “Ermenistan’ın saldırısı üzerine yazılı açıklama yaptı

 

Milliyetçi harekat partisi Tokat İl Başkanı Mustafa İpek dün sabah saatlerinde dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Askeri Birlik ve mevzilerine Sivil Yerleşim Birimlerine gerçekleştirildiği saldırılar düşmancadır.Bu saldırı yeni bir kanlı sayfanın açılması demektir.

 

Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır.Bozgunculuk yapan,uzlaşmaya kapalı duran,barışa yüzünü dönen,sivil ve masumların kanını döken bir ülkedir Ermenistan.

Güney Kafkasya da istikrarsızlığın,ilkelliğin,işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir.Toğuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından bir güvenlik tehditidir.Özelikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir.Türk milletine karşı düşmanlık besleyen alçakların Kafkasya dan Ortadoğu’ya, Akdeniz den balkanlara kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksatıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır.Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Egede oynanan şirret oyunlarından Libya,Suriye Irakta sahnelenen Emperyalist projelerden ayrı düşünmek ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır.

 

Milliyetçi Hareket Partisi genel politikasında İki devlet ve Tek Millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır. Şunu herkes bilsin ki Ermenistan zulmünü ve hunharca suikastlerini lanetliyoruz. Kalplerimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesile ile ilan ediyoruz.

 

Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin dün ki yaptığı açıklamada olduğu gibi ‘’Karabağ Türk’ündür Türk Vatanındır’’ Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir.

Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla,canımızla,varlığımızla,kalbimizle kardeş ülke Azerbaycan’ın yanındayız.

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak bütün müstevli odakları tekraren uyarıyoruz. Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir.Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır.Can Azerbaycan’a yapılan her saldırı Kars’a,Ankara’ya,Çanakkale’ye yapılmış demektir.Emperyalizmin kanlı senaryolarının figüranı olan Ermenistan’a Acun’a beylik etmiş Türk’ün Ermenistan’ın anladığı dilden cevap verme vakti gelmiş bulunmaktadır.Bu doğrultuda bir kez daha bu hain saldırıda ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.09.2020
Güncelleme Tarihi : 28.09.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar