OSB’de temel atma töreni yapıldı

26.9.2020
129 kez Okunmuştur.

 

Tokat Organize Sanayi  Bölgesin kreş ve camiinin temel atma töreni yapıldı.

 Kuran tilavetleriyle başlayan törene Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı,  Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Kadim Durmaz,  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Tokat Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ali Çelik katıldı.

 

Tokat Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ali Çelik:” 40 yıllık birganize sanayi bölgesiyiz.Hala Organizemiz de iş adamlarımızın ve çalışanlarımızın ibadetlerini yapabilmeleri açısından bir caminin olmaması Türkiye de camisi olmayanganizelerden biriyiz. İnşallah bugün cami temelimizle beraber bu hasretimize bu özlemimize son vereceğimizi düşünüyorum. Allah insanı aşkıyla, amacıyla buluşturuyor. Siz bir şeyler yapmak için cansper çalışıyorsanız, her şey bir şekilde sizin için olumlu ve hayırlı gelişiyor.

 

Her şeyden önce Valimizin Tokat’a atanması,ganize yatırımları için son derece kararlı, hassas, inançlı mücadeleci bir yapıda olması kısa zamanda bir çok sıkıntımızı giderme noktasında bize çok büyük bir enerji verdi, bize çok büyük bir inanç kattı. Belediye Başkanımızınganize sanayi için yapmış oldukları bütün sanyiciler olarak hepimiz biliyoruz. Belediyemizin desteği olmadanganizemizin ayakta durması ve yürümesi mümkün değil. Emeklerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Organize Sanayimizin ihtiyacı olan neyse hepsini yapıyoruz. Hiçbirini ertelemiyoruz, daha sonra yaparız demiyoruz”

 

Uzun yıllardır başarmayı özlemle beklediğimiz birçok sorunuganizemiz hızlı bir şekilde çözmeye başladı.Şehir merkezindenganize kavşağımızın yapılması,ganize sanayi bölgemizde çevre yolumuza giriş ve çıkışın  yapılması  2.ganize bölgemizin özellikle su ihtiyacının karşılanması DSİ ve özel idare çalışma içerisinde. Bugünde Cami ve kreş temelimizin açılışını yapacağız. Valimiz 3 Milyon liralık bir destek alarak arıtma tesisimizin yapılması için çalışmalar başlattı. Çok yakında arıtma tesisimiz devreye girecek. Organize Sanayimizin ihtiyacı olan neyse hepsini yapıyoruz. Hiçbirini ertelemiyoruz, daha sonra yaparız demiyoruz. Buradan emeği geçen herkese teşekkür eder, şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 

“Kreşimizin ve temelini atacak olduğumuz camimizin inanıyorum ki hep birlikte el ele, omuz omuza vererek yapacağımız bu güzel mabedimizle her birimizin amel defterinin mahşere kadar açık olacağına canı yürekten inanıyorum”

 

Konuşmasını bir hadisle başlayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu:”  Peygamberimiz, İnsan ölür insan öldüğünde onu 3 şey takip eder. Ailesi, malı ve ameli. Bunlardan Ailesi ve malı geri döner ama ameli devam eder. Bu amellerden de 3 tanesi vardır ki hiç kesilmez. Bunlar Sadaka-ı Cariye, ilim ve hayırlı evlat buyurmuştur. Bugün bir tanesi Sadaka-ı Cariye yani kamunun yararına yapılan yol, köprü, okuldur. Bugün bunlardan 2 tanesi kreş ve bizim mabedimiz için camimizin temel atma töreni için bir araya geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Kreşimizin ve temelini atacak olduğumuz camimizin inanıyorum ki hep birlikte el ele, omuz omuza vererek yapacağımız bu güzel mabedimizle her birimizin amel defterinin mahşere kadar açık olacağına canı yürekten inanıyor, kısa sürede buraların bitirilip dualarla içine girdiğimiz de çok huzurlu olacağımızı gözlemliyorum” şeklinde konuştu.

 

“Tokat Organize Sanayimiz gibi  müstesna bir yer yok. Ekili tarım arazilerinden uzak ıslah edilen bir bölgede, ülkemizin üretimine istihdamına katkı sunan bir bölgede”

 

 

 Törende konuşma yapan Tokat Milletvekili Kadim Durmaz”  Bir hayırseverimiz Burada çalışan kadınlarımızın, annelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri kreşin yaşama geçmesi için katkıda bulunuyor, ilimiz adına Tokat Organize Sanayi Bölgesi adına kendisine teşekkür ediyorum. İlimizde Erbaa, Niksar,Turhal ve Zile deganize sanayi bölgelerimiz var. Ama bunların içerisinde Tokat Organize Sanayimiz gibi  müstesna bir yer yok. Ekili tarım arazilerinden uzak ıslah edilen bir bölgede, ülkemizin üretimine istihdamına katkı sunan bir bölgede.

 

Yaşadığımız pandemi sürecinde gördüğümüz üzere gıda bütün dünyada hava, suya eşdeğer bir yaşam kaynağımız olacak. Bu kıymetli ovalarımızı gözümüz gibi koruyup, üretime önemli katkılarını sunacağız. Ve atılımcılarda bunları geliştirerek bu kıymetli ovalarda üretilen ürünleri insanların kullanımına sunacak fabrikalar oluşacaktır. Kreş ve Camimizin temel atma açılışıyla Organizemizin büyük bir ihtiyacı gideriliyor. Katkıda bulunan Valimize, İl Özel İdaremize, Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Her ikisinin de ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

“Okulların birçoğu depreme dayanıksız çıktı. Bunları güçlendireceğiz, bazılarını yıkıp yeniden yapacağız”

 

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt ise konuşmasında :” Bugün bir temel atma töreninde bulunuyoruz. Bunun önemi Tokatlı bir iş adamımız İstanbul’dan Tokat’a katkı sağlaması. Burada İl genel meclisimizin katkıları var. Belediyemizin katkıları var. Buradaki iş adamlarımızdan da bu cami ve kreşimzin hızlı bir şekilde bitirilmesi noktasında katkılarını bekliyorum. Tokat’ta daha önceki dönemde yapılan okulların birçoğu depreme dayanıksız çıktı. Bunları güçlendireceğiz, bazılarını yıkıp yeniden yapacağız. Devletimizin hepsine yetişmesi imkan dahilinde değil. Daha fazla katkıyı milletle el ele vererek daha fazla hizmet yapmaya ihtiyacımız var. Emeği geçenlerden buna vesile olanlardan ve bu anlamda hayır yapanlardan Allah razı olsun sağolun varolun” dedi.

 

“Kadına önem veriyoruz. Kadının gücü OSB’nin gücü. Kadına inanç, Türkiye’nin geleceğine inançtır”

 

 

 Son olarak kürsüye çıkan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı konuşmasında,” OSB kaldırım taşı büyüklüğünde bir elmas gibi. Yerde bırakılmayacak kadar değerli, yüzeye konulmayacak kadar da büyük. OSB’deki önemli bir eksikliği gidermiş oluyoruz.  OSB’de çalışan kadınlarımızın çocukları için OSB Anaokulu inşaatının devam ettiğini belirterek, “Kadına önem veriyoruz. Kadının gücü OSB’nin gücü. Kadına inanç, Türkiye’nin geleceğine inançtır. Anaokulu ve kreşimiz hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

 

“OSB’ye Arıtma Sistemi Kazandıracağız”

 

Tokat OSB’de arıtma sistemi olmadığını ve en kısa sürede arıtma sistemi kazandırılacağını söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Memleketi sevmek dağıyla ovasıyla, deresiyle tepesiyle, kurduyla kuşuyla, börtüsüyle böceğiyle, toprağıyla insanıyla sevmek demek. Bizim pırlanta değerinde OSB’miz var ama arıtmamız yok. Arıtma olmadan olmaz. Arıtma olmadan yeni sanayicilerimiz gelmez. Tokat tarım memleketi. Toprağımızı kirletmek olmaz. Doğayı zehirleyemeyiz. Kalkınma Ajansı, Özel idare,  OSB’nin kendi kaynağı ve Sanayi Bakanlığımızın katkılarıyla 15 milyon liraya güzel bir arıtmayı kazandıracağız. Proje çalışmaları başladı. Arıtmayı önemsiyoruz. Peyzaj ve refüj çalışmaları da yapacağız. OSB’nin başarısı Tokat’ımızın başarısı. Hizmet vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Pandemiyi atlattıktan sonra OSB’ye yeni alanların ve yeni yatırımcıların sağlanması konusunda da gayret göstereceğiz. Şuan da 5 bin kişi çalışıyor, hedefimiz bu sayıyı 10 bine çıkarmak.OSB’ye desteğimiz tamdır. Tokat’ta tarım, kültür- sanat, eğitim, sanayi adına çok güzel işler yapılıyor.  Tokat’ın önü açık. Birlik ve beraberlik içerisinde hedefimiz Tokat’ı her alanda daha da yükseklere çıkarmak. Şehrin enerjisi olacağız.” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından kurban kesilerek temel atma törenine geçildi.

 

 

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.09.2020
Güncelleme Tarihi : 26.09.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar