VATANDAŞ PAZARDAN ELİ BOŞ DÖNÜYOR

18.9.2020
169 kez Okunmuştur.

 

Tokat’ta vatandaşlar sebze ve meyve ihtiyaçlarını gidermeye çalıştılar. Vatandaşlar özellikle meyve fiyatlarının çok yüksek olduğundan yakınırken, geçen sene 50 liraya doldurdukları pazar çantalarını bu sene 250 liraya doldurduklarını söylediler. Pazarda her türlü meyva sebze çeşidi bulmak mümkün fakat fileyi doldurmak çok ta mümkün değil.

 

Pazardaki bu fiyatlardan pazarcılar da yurttaşlar da memnun değil. Yüksek fiyatlar nedeniyle esnaf iş yapamıyor, yurttaşlar da evlerine sebze ve meyve götüremiyor.

 

.

           “Allah dar gelirli vatandaşın yardımcı olsun”

 

 Pazara haftalık alışveriş yapmak için gelen 57 yaşında ki Fatma Çelik :” Pazarda fiyatlar çok yüksek öncede çantamı 60-80 TL dolduruyordum. Fakat fiyatların yükselmesi ile 150-180 TL’ye yükseldi. İhtiyaçlarımın çoğunu alamadan eve dönüyorum. Allah dar gelirli vatandaşın yardımcı olsun “ ifadelerini kullandı.

 

 

            “Müşterilerin alım gücü olmuyor”

        “Vatandaşlar genelde yarım kilo ya da 1 kilo      alıyor”

 

    Pazar yerinde satış yapan Recai Özer:”  Ben kendi köyümde yetiştirdiğim meyveleri satıyorum. Geçen seneye göre fiyatlar yüksek Fiyatlar yüksek olduğu için müşterilerin alım gücü olmuyor. İnsanlar zar zalışveriş yapıyor. O yüzden vatandaşlar genelde yarım kilo ya da 1 kilo alıyor. Fiyatların yüksek olmasıyla bizim bir alakamız yok. Fiyatlar piyasayla alakalı, komisyoncuyla alakalı. Temennim fiyatların düşmesi, her evde tencerenin kaynaması” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.09.2020
Güncelleme Tarihi : 18.09.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar