Başkan Tunçel COVİD-19’u yendi

3.9.2020
433 kez Okunmuştur.

 Tokat`ın Başçiftlik ilçesinde Belediye Başkanı Murat Tunçel`in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkmasından sonra 14 günlük karantina sürecini tamamlayarak görevine yeniden başladığını sosyal medyadan duyurdu

Başçiftlik Belediye Başkanı Tunçel, geçen haftalarda annesinin vefatının ve cenaze töreninin ardından ailece Tokat Devlet Hastanesine giderek Kovid-19 testi yaptırıp başkan Tunçel`in ve eşinin testi pozitif çıkmıştı.

 

Belediye Başkanı Murat Tunçel, sosyal medyadan 14 günlük karantina sürecini tamamlayarak görevine yeniden başladığını duyurdu

 

 

Başkan Tunçel, “Elhamdülillah 14 günlük Karantina sürecimiz tamamlayarak tekrar normal hayatımıza döndük.

Bugüne kadar hep sizlerin hayatını kendimizin önünde tutarak bu süreci en iyi şekilde götürmek için çalıştık. Hep personelime şunu demişimdir. Biz öleceğiz ama Başçiftlikli hizmet ettiklerimiz yaşayacak.

Aslında çok dikkatli olmamıza rağmen koronaya yakalandigimizi Sayın Cumhurbaşkanımızin talimatı ile Belediye Başkanları toplantısına katılmak üzere ilk testi 17.08.2020 tarihinde Tokat`ta yaptirdim. Sonuç Negatif çıktı. Toplantıya katılmak üzere 19 Ağustos`ta Ankara`ya gittik. Toplantı öncesi tekrar test için örnek aldılar. Akşam saatlerinde annemin vefatı nedeniyle toplantıya katılmadan Başçiftlik`e döndük. Annemin defin esnasında Cumhurbaşkanı Doktoru arayarak COVİD 19 testi nin pozitif olduğunu soyledi. Hiç bir kimse ile temasta bulunmadan Rahmetli Annemin defin işlemlerini hızlı bir şekilde yaparak hemen akibinde bütün ailemle birlikte Tokat`taki evimizde 23 kişilik ailemize COVİD 19 testi yaptırdık. Test Akşam saatlerinde sonuçlandı. Ailemde Ben, Eşim, Kardeşim ve eşi pozitif diğer tüm ailem Negatif çıktı. Biz kendimizi karantinaya alarak izole ettik. 14 gün boyuncada karantina sürecini hiç bir şekilde bozmadı. Kendi çocuklarımızla bile bir araya gelmedik.

Bu toplantı belkide ilçemizi büyük bir felaketten korudu. Yoksa hasta olduğumuzu hasta olanları kimse bilmeyecekti.

Allah`a hamd olsun ki hiç bir sıkıntılı bir durum söz konusu olmadan süreci tamamlandık.  Elhamdülillah biz bu süreci çok küçük belirtilerle atlattık.

Allah herkesi korusun. İnşaallah

Yüzlerce, binlerce arayan dua dua dua... Hasta ne yapar? İlaç kullanır ve dua ister. Bizde de dua istedik. Yüzlerce dua zinciri kuruldu. İnsanlar evlerde toplandılar. Hatimler, salatlar, esma zikirleri, Yasinler, Tebarekeler. Öyle bir hal oluştu ki, Allah`a yemin olsun ki yüzde birini ummazdık. Binlerce arayan dua eden tüm dostlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Tabiki bizi üzen şeylerde duyduk Hastalığımıza sevinen ve sevinç narası atacak kadar vicdansızlaşanlarida duyduk.Hakkımızda olmadık iftira atan alçak Nesebi sahih olmayan kişilerde gördük. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Bizim rahatsızlığımiza sevinenler. Biz Rabbe gitmekten hiç endişe etmedik. Günün birinde icabet edeceğiz. Sizi bu kadar kör, zavallı, sefih ve müptezel ne etti. Yazık. Kaldığımız yerden inşallah daha gayretle hizmet etmeye devam edeceğiz. Rabbin istediği yere kadar elbette.

Hepimiz öleceğiz. Hastaya ve ölüme sevinenler de birgün  ne yazık ki çoğu berbat bir hüsran yaşayacak. Biz bu süreci Allah`ın takdiri ile çok rahat atlattık. İnşallah onlar bu hastalığa yakalanmazlar.

Ben Bu süreçte bizlerin yanında yer alan dua eden arayan soran tüm eş dost akraba ve sevenlerime sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

İYİKİ VARSINIZ”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.09.2020
Güncelleme Tarihi : 3.09.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar