Tokat’ta Maske ve Sosyal Mesafe Denetimi Yapıldı

11.8.2020
147 kez Okunmuştur.

 

 

Tokat`ta, İçişleri Bakanlığı`nın genelgesi doğrultusunda, il protokolünün katılımıyla maske ve sosyal mesafe denetimi yapıldı.

Vali Yardımcısı Mehmet Gödekmerdan’ın katılımıyla gerçekleşen denetimde restoran, kafe, berber salonu, kuyumcu, banka, kahvehane, lokanta, iletişim merkezi gibi yerlerde vatandaşlara maske ve sosyal mesafe uyarıları yapıldı. Maskesi olmayan vatandaşlara maske dağıtıldı ve dezenfektan verildi.

Ayrıca ülke genelinde 3’üncüsü yapılan denetim, tüm kurumların görevlendirdiği personellerin katılımı ile akşam saatlerine kadar devam edecek.

Vali Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan yapılan denetimler öncesi gazetecilere şu açıklamalarda bulundu ”İçişleri Bakanlığımızın başlattığı Türkiye çapındaki koronavirüs denetimlerinin bugün ilimizde üçüncüsünü gerçekleştirmekteyiz. Bütün Türkiye genelinde olduğu gibi, Tokat ilimizde merkez ve bütün ilçelerimiz dahil olmak üzere bu denetimleri yapmaya devam ediyoruz. Polis, jandarma ekiplerimiz, sağlık ekiplerimiz, zabıtalarımız, tarım müdürlüğümüz ve bütün kurumlarımızla hep beraber umuma açık alanlarda ve vatandaşlarımızın bulunduğu alanlarda denetimleri gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızdan temizlik maske ve mesafe kurallarına uymalarını rica ediyoruz. Bu denetimlerimiz bundan sonra sürekli olarak devam edecek. İnşallah biran önce koronavirüs denen bu illetten kurtulmayı hedefliyoruz. Çalışmalara katılan bütün arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum, bu vesileyle de vatandaşlara selamlarımızı saygılarımızı sunuyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Vali Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan’ın açıklamalarının akabinde,  İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Murat Kınay, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve kurum amirleri ile birlikte Çekenli iş merkezi ve civarında  denetimlerde bulunarak, vatandaşlarımıza maske takılması, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konularında uyarılarda bulundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 11.08.2020
Güncelleme Tarihi : 11.08.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar