Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve TeknikAnadoluLisesi Tanıtım Toplantısı yapıldı

26.7.2020
268 kez Okunmuştur.

 

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesinde açılan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Şehitler Salonu’nda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Prof. Dr. Gülistan Erdal, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih Polat, Tokat’ta bulunantaokul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

 

Prof. Dr. Gülistan Erdal yapmış olduğu konuşmada, öğrencileri büyük fırsatların beklediğini belirterek Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde görev yapan akademik kadronun da eğitime destek vereceğini ifade etti. Erdal konuşmasında, Ziraat Fakültesinde bulunan laboratuvarlardan lise öğrencilerinin de faydalanabileceğini söyledi. Erdal konuşmasını şöyle sürdürdü, “Olağan üstü aktif bir hızla değişen ve sürekli nüfusu artan bir dünyada, tarım sektörü alanı sıra dışı fırsatlar sunarken üstün bir rekabettamı da oluşturmaktadır. Ülkemizin butamda lider ve belirleyici bir role sahip olması bu sektörün yetişmiş eleman ihtiyacından geçmektedir. Yola bu bilinçle çıkan TOGÜ geleceğin ziraat mühendislerini bugünden yetiştirmeyi hedeflemektedir.” Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türkiye’deki 31 AR-GE merkezinden bir tanesi olarak seçildiğini ifade eden Erdal, bu yolla ilimiz büyük bir tarımsal AR-GE merkezi haline geleceğini dile getirdi. Okulun İngilizce hazırlığının da bulunduğunu belirten Erdal, lisede donanım ve fiziki olarak her türlü imkanın mevcut olduğunu ifade etti. Erdal konuşmasında, “Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sürdürülebilir tarım için tarımsal otomasyon ve AR-GE merkezi olma, sera otomasyonu, tarımsal amaçlı dron üretimi, tarımsal robotik uygulamalar, hassas tarım teknolojilerini geliştirme, tarımda biyolojik mücadelede kullanılmak üzere faydalı böcek üretimi gibi hedefleri gerçekleştirebileceğiz” dedi. Erdal, yeni açılan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tokat’a hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan konuşmasında, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek okul müdürümüz Prof. Dr. Gülistan Erdal’a yeni görevinde başarılar diledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.07.2020
Güncelleme Tarihi : 26.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar