ÖDÜLLÜ PASTACI YUSUF TOSUN; “Tokatlıları iyi pasta ile tanıştırıyoruz”  

2.7.2020
234 kez Okunmuştur.

Mevsimsel pastacılık anlayışıyla Tokat’ta hizmet vermeye başlayan ‘Pastacı Yusuf’ Tokat’ın meyveleriyle yapılan pastaları müşterilerine sunuyor.

İstanbul’da ve yurt dışında önemli başarılar elde eden İleri Pasta Kaplama, Süsleme ve Donuk Ürünler Uzmanı Yusuf Tosun, memleketi Tokat’a yatırım yaparak,ganik pastalarıyla Tokatlılara hizmet veriyor. Yurt dışı deneyimlerinden sonra memleketi Tokat’a girişimci olarak yatırım yapan Usta Yusuf Tosun’un pastaları büyük ilgi görüyor.

Pastacılık mesleğine 12 yaşında alaylı olarak başladığını ifade eden Yusuf Tosun, meslekte kendini geliştirerek 2007 yılından itibaren seminerler vermeye, yarışmalara katılmaya başladığını söyledi.

Pek çok yarışmada dereceler elde eden ve Rusya, Kazakistan, Irak, Azerbaycan gibi ülkelerde eğitmenlik yapan Tosun, Türkiye’de de pastacılık sektörüne ciddi katkılar sağlamak için çalıştığını belirtti.

“TOKAT’IN ZENGİNLİKLERİNİ YİNE TOKAT İÇİN KULLANIYORUZ”

Ürünlerini üretirken Tokat’ın meyvelerini kullandığını vurgulayan Usta Yusuf Tosun, şunları söyledi; “Tokat’ımız tarım ve üretim yönünden çok bereketli bir şehir. Biz de bu şansı fırsat olarak görüyoruz. Günümüzde sağlıklı beslenmek, ne yediğini bilmek gerçekten çok önemli. Benim müşterilerim de ne yediğini bilmeli, gönül rahatlığıyla bu ürünleri tüketmeli diye düşünüyorum. Pastalarımızı sağlıklı tereyağı ile yapıyoruz. Ben ürünlerimde ilimizde yetişen meyveleri kullanıyorum. Yani Tokat’ta yetişen kaliteli çilek, vişne kiraz, erik ve kayısıyı kullanıyorum.  İlimizde yetişmeyen diğer egzotik meyveleri dışarıdan temin ediyoruz tabi ama Tokat’ın zenginliklerini yine Tokat için kullanmış oluyoruz”

“TOKAT’TA PASTACILIK SEKTÖRÜ BİRAZ DAHA GELİŞEBİLİR”

Tokat’ta pastacılık sektörünün gelişmesi gerektiğini söyleyen Yusuf Tosun; “Ben burada insanımıza kaliteli ve taze ürünler sunmak için çalışıyorum. Mesleğe başladığımda da bu böyleydi. Pek çok büyük şehirde ve ülkede çalıştım. Kendimi hep geliştirdim, her gün bir adım daha ileriye gittim. Hiç yerimde saymadım. Zaten bu sektör sürekli hareket halinde olan bir sektör. Kendinizi geliştirmezseniz başarıya ulaşamazsınız. Ben de çocuk yaşta başladığım bu işte hep en iyisi olmak için çalıştım. Nihayet memleketime döndüm ve burada hizmet vermeye başladım. Dükkanımız açıldığından beri tavsiye üzerine gelen müşterilerimizin sayısında yüzde seksenlik bir artış oldu. Bu da insanların memnuniyetini gösteriyor. Ben kendi memleketimde de bu sektörü geliştirmek, ileri taşımak istiyorum. Tokat’ı pastacılığa teşvik etmek, Tokat’a katkı sağlamak istiyorum. Burada bu sektör biraz daha gelişse hiç fena olmaz” dedi.

MÜŞTERİYE AÇIK İMALATHANE

Usta Yusuf Tosun ayrıca imalathanelerinin de müşterilerine açık olduğunu belirterek; “Üretim kısmında da her türlü hijyen kurallarına uyuyoruz. Zaten bu işte temiz olmamak diye bir şey söz konusu olamaz. Hele de korona virüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde hijyen kurallarını hat safhaya çıkarmış durumdayız. Bizim pastalarımızı, tatlılarımızı ürettiğimiz imalathanemiz de tüm müşterilerimize açıktır. Gezip, görmek isteyen vatandaşlarımız oluyor. Üretimtamımızı herkesin görmesine izin veriyoruz. Bu yüzden müşterilerimizin içi rahat, bu yüzden bizi çevrelerine tavsiye ediyorlar” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.07.2020
Güncelleme Tarihi : 2.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar