Şehitler Camii İmam Hatibi Hafızlarını Mezun Etti

2.7.2020
427 kez Okunmuştur.

Tokat Şehitler Camii İmam Hatibi Adem DEMİR iki yıl önce Dönemin İl Müftüsü ve halen Diyanet İşleri Başkanlığı Gürcistan Tiflis Müşaviri olan Ahmet ERDEM önderliğinde büyük bir özveri ve gayretle başladığı hafız öğrenci yetiştirme projesinin meyvelerini toplamaya başladı.

2017 yılında tamamen kendi istek ve arzusu ile Hafız yetiştirmek için on öğrenci ile işe başlayan İmam Hatip Hafız Adem DEMİR’ in sekiz öğrencisi hıfzını tamamlayarak Hafızlık Belgelerini almaya hak kazanırken hafızlığını bitirememiş olan diğer iki öğrenci için eğitim süreci devam ediyor.

Korona (Covid-19) nedeniyle İcazet Merasimi yapılamadığından Evrensel Hafızlar Derneği Tokat Şubesi tarafından düzenlenen ve İl Müftüsü Abdullah PAMUKLU, GOP Üniversitesi Yabancı diller Müdürü Doç. Dr. Fatih YILMAZ, GOP Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. FAYSAL ARPAGUŞ, Din Bilimleri AD. Öğretim Üyesi Dr. Kubatalı TOPCHUBAEV,  Mehmet Akif Ersoy Hafızlık Proje IHO Müdürü Kamil YUNAL’ ve Evrensel Hafızlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Veysal KILIÇ’ ın katılımlarıyla sosyal mesafe kurallarına da riayet edilerek yapılan mini bir törenle hafızlarıa belgeleri takdim edildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.07.2020
Güncelleme Tarihi : 2.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar