Zile Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı

25.6.2020
152 kez Okunmuştur.

 

Zile Belediye Başkanlığı ile Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

2 yıllık sözleşme kapsamında belediye işçi çalışanlarının maaş, ücret ve sosyal haklarına yüzde 20 zam yapıldı. Sözleşme, Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Hizmet-İş Sendikası Tokat Şube Başkanı Resul Demir ve sendika iş yeri temsilcisi Abdullah Aytekin tarafından imzalandı.

İmza töreninde konuşma yapan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “İşçilerimiz soğuk sıcak demeden özellikle bu pandemi döneminde kendilerine verilen her işi yapmaya çalışmaktadır. Gönül isterdi ki imkanlarımız daha iyi olsun ve daha fazla zam yapalım. Belediyemiz imkanlarımız doğrultusunda en iyi zammı yaptık. İşçilerimizden tek isteğim aldıkları her kuruşu helal ettirmeleri. Zile için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları. Görevde olduğumuz süre içerisinde emekçi kardeşlerimizin maaşlarını zamanında ödemek her zaman önceliğimiz olmuştur. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin tüm kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi hakkında açıklamada bulunan belediye iş yeri temsilcisi Abdullah Aytekin ise, “Belediyenin ekonomik durumuna göre hazırladığımız teklif taslağını, belediyemizin imkanlarını zorlayarak, adil ve adaletli davranışı ile enflasyonun çok üzerinde, en iyi zammı yapan Başkanımız Şükrü Sargın’ın bu davranışı bizi ve tüm emekçi arkadaşlarımızı çok mutlu etti. Başkanımıza tüm işçilerimiz adına teşekkür ederim.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.06.2020
Güncelleme Tarihi : 25.06.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar