Vali Balcı, Sarıyazı Jeotermal Su Kaynaklarında İncelemelerde Bulundu

2.6.2020
486 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar Sarıyazı köyünde jeotermal kaynaklı sebze fidesi yetiştirilmesi planlanan alanda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

 

Niksar Sarıyazı’da, 2016 yılında 358 metreden çıkarılan 54,2 derece sıcaklıkta 30 lt/sn debili jeotermal su ile 2019 yılında 1000 metreden çıkarılan 54,5 derece sıcaklıkta 62 lt/sn debili jeotermal su kaynaklarını inceleyen Vali Dr. Ozan Balcı, zengin mineralli jeotermal su kaynaklarının, fide yetiştiriciliği başta olmak üzere seracılık, sağlık ve termal turizm gibi alanlarda kullanılmasının hedeflendiğini vurgulayarak, “Jeotermal kaynaklarımızı memleketimizin, milletimizin ve Tokat`ımızın refahı için kullanacağız. dedi.

 

Jeotermal su kaynağının Tokat’a büyük avantajlar sağlayacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ovasının çok kıymetli olduğunu belirterek, buradan elde edilen suyun Tokat tarımının geleceğine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

 

Bölgede jeotermal fide seracılığını önemsediğini ve tarımsal üretimin artmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, toprağın ve üreticinin dostuyuz. Üreticimizin ve çiftçimizin her zaman yanındayız. Tokat Türk tarımının parlayan yıldızı.” dedi.

 

İncelemeye  Niksar Kaymakamı İlhami Doğan,  Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Şahin ve yetkililer katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.06.2020
Güncelleme Tarihi : 2.06.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar