BAYRAMDA EVDEYİZ

19.5.2020
153 kez Okunmuştur.

Koronavirüs salgını sebebiyle Ramazan Bayramı için 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde tüm illerimizde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrası kameralar karşısına geçen Erdoğan yeni `normalleşme` kararlarını açıkladı.Erdoğan, konuşmasında, haftalardır yanıt arayan, Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna da yanıt verdi. Buna göre; 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma yasağı ilan edilecek.

AREFE BAŞLIYOR

Erdoğan, Arefe gününden bayramın son gününe kadar 23-26 Mayıs`ta 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır ifadelerini kullandı.

Normalleşme süreci kapsamında alınan yeni kararlar:-24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir. Bu hafta çarşamba ve cuma günleri gençlerimizle ilgili esnetme uygulaması yine devam edecek.-29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte şartları uygun camilerden başlayarak camilerimizi ibadete açıyoruz. Cemaatle namazı yine kurallar içinde ifa edeceğiz.-15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması, 15 gün süreyle uzatılmıştır.-Eğitim-öğretim yılı sona erdirildi. Yeni eğitim-öğretim yılı eylül ayında başlayacaktır.-Açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.05.2020
Güncelleme Tarihi : 19.05.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar