Alpay: “Emekçilerin Fedakârlık Yapacak Hali Kalmadı

5.5.2020
1024 kez Okunmuştur.

Barış ve Eşitlik Partisi (BEP) Genel Başkanı Hüseyin Alpay,  Kovid-19 salgını nedeniyle acil olarak alınması gereken ekonomik tedbirlerin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Barış ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Alpay yazılı bir açıklama yayımlayarak gündemi değerlendirdi. Ekonomik verilerin alarm verdiğini söyleyen Alpay, emekçilerin salgın nedeniyle işlerini kaybettiğini ifade ederek, acil olarak üretim ekonomisine dönülmesi gerektiğini bildirdi.

Türkiye`nin ekonomik anlamda ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu öne süren Alpay, ihtiyacı olan her vatandaşa verileceği taahhüt edilen destek kredilerinin bile yerine getirilmediğini belirterek, “Yurttaşına faizle borç bile veremeyen iktidarın krizi doğru yönetemediğini düşünmekteyiz” dedi. BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, Kovid-19 salgınının etkilediği ekonominin palyatif tedbirlerle düze çıkamayacağını sözlerine ekledi.

_ “Sorun hepimizin sorunu”

            Barış ve Eşitlik Partisi olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir anlayışla siyaset yaptıklarının altını çizen Genel Başkan Alpay, “Türkiye ekonomisinin salgın nedeniyle yaşadığı savrulmanın yakıcı sonuçlarını henüz tam anlamıyla yaşamadık. Bir süre sonra bu krizin faturası daha da ağırlaşacak, emekçilerin yaşam standardı tümüyle etkilenecek.” ifadelerini kullandı.

            “Bu mesele hepimizin meselesidir” diyen BEP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, emekçilerin fedakârlık yapacak takatlerinin kalmadığını vurgulayarak, asgari ücretli, esnaf, işçi, köylü, memur ve diğer meslek gruplarının sorunlarının ötelenmemesi gerektiğini kaydetti. Hükümet tarafından açıklanan destek paketinin yetersiz olduğunu savunan Alpay, gerekirse bütün kaynakların emekçilere aktarılması gerektiğini savundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.05.2020
Güncelleme Tarihi : 5.05.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar