Kredi kartı faizanları düşürüldü

Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faizanları düşürüldü.

28.3.2020
282 kez Okunmuştur.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası`nın (TCMB) Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ`de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete`nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre, hükümlerini Merkez Bankası Başkanı yürüttüğü ve 1 Nisan 2020`den geçerli olmak üzere, Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faizanı yüzde 1,40`tan yüzde 1,25`e düşürüldü. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faizanı yüzde 1,12`den yüzde 1`e indirildi.

Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faizanı yüzde 1,70`ten yüzde 1,55`e düşürüldü. Yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami gecikme faizanı ise yüzde 1,42`den yüzde 1,30`a indirildi. Aynı tebliğin, 7`nci maddesi ise Kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faizanları değişiklik yapılması halinde açıklanır.” şeklinde değiştirildi

Merkez Bankasından yapılan açıklamada; kredi kartı azami faizanları, bundan böyle, üçer aylık dönemler için ilan edilmeyeceği ilan edilenanlar değişiklik yapılana kadar geçerli olacağı bildirildi. Kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini fiyatlama ve vade gibi unsurları dikkate alarak kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacağı da açıklandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.03.2020
Güncelleme Tarihi : 28.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar