ZABITA EKİPLERİ YAŞLILARIN İMDADINA YETİŞİYOR

26.3.2020
347 kez Okunmuştur.

ZABITA EKİPLERİ YAŞLILARIN İMDADINA YETİŞİYOR

 

 

Tokat merkezde şehrin çeşitli yerlerinde kurulan semt pazarlarının sayısı haftada 2 güne düşürüldü. Tokat Belediyesi tarafından yapılan duyuruda sadece Çarşamba ve Pazar günleri semt pazarları hizmet verecek.

Çin’in Wuhan kentinden başlayıp dünyayı etkisi altına alan korona virüsü (COVİD-19) salgının yaklaşık 1 buçuk hafta önce Türkiye’ye sıçramasının ardından küresel salgına karşı tedbirler giderek artıyor. 65 yaş üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunanlar üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturulmuştu.

Sokağa çıkması yasak olan vatandaşların her türlü temel ihtiyacını karşılamak maksadıyla oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan polis ve jandarma ekiplerinin yanı sıra zabıta ekipleri de yaşlıların imdadına yetişiyor. Öte yandan halen sokağa çıkma yasağından haberdar olmayan yaşlılar da dışarıyı çıktıklarında tespit edilerek güvende kalmaları için evlerine bırakılıyor.

Tokat Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri Alo Vefa hattından haberi olmayıp dışarı çıkan Ayşe teyzeyi, evine bıraktı. Dün alışveriş yapmak üzere semt pazarına yönelen Ayşe Teyzeyi fark eden zabıta ekipleri Ayşe Teyzeyi Vefa Destek projesi ile ilgili bilgilendirerek evine geri bıraktı.

Öte yandan korona virüs tedbirleri kapsamında Tokat merkezde şehrin çeşitli yerlerinde kurulan semt pazarlarının sayısı haftada 2 güne düşürüldü. Tokat Belediyesi tarafından yapılan duyuruda sadece Çarşamba ve Pazar günleri semt pazarları hizmet verecek.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 26.03.2020
Güncelleme Tarihi : 26.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar