YAŞLILARIN HER TÜRLÜ İHTİYACINI POLİS VE JANDARMA KARŞILIYOR

25.3.2020
238 kez Okunmuştur.

YAŞLILARIN HER TÜRLÜ İHTİYACINI POLİS VE JANDARMA KARŞILIYOR

 

 

Tokat’ta korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstündekiler ile kimsesiz yaşlı ve kronik hastaların ihtiyaçlarını polis ve Jandarma ekibi karşılıyor.

Çin`in Vuhan kentindetaya çıkan, Dünya Sağlık Örgütü`nün `pandemi` olarak nitelendirdiği koronavirüs salgınının Türkiye`de görülmesinin ardından, halkı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmasını yasakladı. Sokağa çıkma yasağı getirmesinin ardından başlatılan Vefa Sosyal Destek Grubu uygulaması Tokat’ta ve köylerde hayata geçti. Tokat İl Jandarma Komutanlığı ve Tokat Emniyet Müdürlüğünce koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmalarına yasak getirilen kişilerin günlük ihtiyaçları için ekip oluşturuldu. Jandarma ekipleri il genelinde belde ve köylerde yaşayan yaşlıların yardımına koşarken, polis ekipleri de merkezde yaşayanların yardımına koştu. Ekipler ilaç ve temel gıda ihtiyaçlarını temin ederek sahiplerine ulaştırıyor.

 

VATANDAŞLARIN YARDIMINA KOŞULUYOR

Tedbirlerin arttırıldığı Tokat’ta polis ekipleri ve Jandarma, vatandaşların yardımına koşuyor. Evlerinden çıkmamaları istenen vatandaşlar tarafından çağrı merkezine gelen talepler, ekipler tarafından tek tek değerlendiriliyor. Evlerine kapanan yaşlıların market alışveriş siparişleri başta olmak üzere diğer ihtiyaçları da ekipler tarafından yapılıyor. Vefa Sosyal Destek Grubu ekibi içerisinde polis, zabıta, muhtar bulunuyor. İhtiyaç sahipleri 112-155 ve 156’dan yardım talebinde bulunabiliyor.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.03.2020
Güncelleme Tarihi : 25.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar