Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Medikal Maske, Önlük ve Tulum Üretmeye Başladı

24.3.2020
260 kez Okunmuştur.

Tokat Olgunlaşma Enstitüsü koronavirüs ile mücadele kapsamında medikal maske, önlük ve tulum üretmeye başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcı Mahmut Özer’in talimatlarıyla üretime başlayan Olgunlaşma Enstitüsü maske, önlük ve tulumları çeşitli kurumlara gönderecek.

10 kişilik bir ekiple üretime başlayan Olgunlaşma Enstitüsü çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Yapılan çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan Tokat Olgunlaşma Enstitüsü Müdiresi  Filiz Vanlıoğlu, bu sıkıntılı süreçte üretime katılmaktan dolayı gururlu olduklarını ifade etti.

Vanlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Bilindiği üzere ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı günlerde her paydaşın dayanışması ve üretimetak edilmesi hedefiyle belirlenen pilot bölge uygulamalarına Tokat da dahil edildi. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ve Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’in de özellikle Tokat’ta yapılmasını istediği medikal maske, önlük ve tulum üretimi konusunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali’nin direktifleriyle hemen çalışmalara ve üretime başladık.  Kurumumuz bünyesinde üretimini ivedilikle ve titizlikle gerçekleştirdiğimiz medikal maske, önlük ve tulumlar hastane ve askeriye gibi devletimizin çeşitli kurumlarında kullanılmak üzere teslim edilecek. Tokat Olgunlaşma Enstitüsü olarak bu süreçte üretime katılan bir paydaş olmaktan gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz medikal ürünlerin vatandaşlarımıza faydalı olmasını ve korona virüs salgınından ülkemizin bir an önce kurtulmasını diliyoruz”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 24.03.2020
Güncelleme Tarihi : 24.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar