Valilik trafik genelgesini yayınladı

5.3.2020
424 kez Okunmuştur.

Valilik trafik genelgesini yayınladı

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik Tokat Valiliği tarafından genelge yayımlandı.

Trafik kazalarının azaltılmasına yönelik alınan önlemlerin yanı sıra Valilik tarafından genelge yayımlanarak, ilimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının amirlerinin bizzat kendileri şoför ve varsa korumaları, güvenlik güçlerince kullanılmakta olan zırhlı araçlar, kamudaki tüm araçlar ve servis araçlarını kullananlar da dahil olmak üzere araçlarında emniyet kemeri takmaları, hız limitlerine uymaları ve bu uygulamayı alışkanlık haline getirmeleri belirtildi.

Vali Dr. Ozan Balcı imzasıyla yayımlanan genelge şu şekilde;

“Ülkemizde trafik kazaları nedeniyle birçok vatandaşımız hayatını kaybetmekte ve yaralanmaktadır. Trafik kurallarına azami uyulması halinde kazaların kontrol edilemez bir olgu olmadığı son zamanlardaki yapılan çalışmalardan gözlemlenmiştir.

Bu nedenle; alınacak önlemler arasında sürücülerin ve yolcuların hız limitlerine uymaları, emniyet kemeri kullanımının arttırılması, yaygınlaştırılması ve bu tedbirlerin sürekli olarak uygulanmasında ve denetlenmesinde zaruret görülmektedir.

Daha önceki alınan tedbirlere ilave olarak alınacak önlemler kapsamında; ilimizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının amirlerinin bizzat kendileri şoför ve varsa korumaları, güvenlik güçlerimizce kullanılmakta olan zırhlı araçlar, kamudaki tüm araçlar  ve servis araçlarını kullananlar da  dahil olmak üzere araçlarında emniyet kemeri takacaklar, hız limitlerine uyacaklar ve bu uygulamayı alışkanlık haline getireceklerdir. Kurum amirleri kumrularındaki aracı olan diğer birimlerin personel ve şoförlerine bu genelgemizi tebliğ edeceklerdir.

İstenen uygulamanın denetimi, II Emniyet Müdürlüğü ve il Jandarma Komutanlığınca sürekli olarak yapılacak, görülen aksaklıklarda ihlali ve ihmali görülenler hakkında gerekli cezai işlem uygulanacaktır. Polis ve Jandarmanın devamlı olarak ve sıfır toleransla denetleme yaptığı algısının yerleştirilmesi uygulamanın başarısı için şart görülmektedir.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.03.2020
Güncelleme Tarihi : 5.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar