Göçmenler kentti terk ediyor

2.3.2020
744 kez Okunmuştur.

Tokat’ta düzensiz göçmen statüsünde yaşayan Suriyeli, İranlı, Iraklı ve Afgan uyruklu 750 civarında sığınmacı ve mülteci kentten ayrıldı.

İdlib’deki hain saldırıdan sonra Türkiye’nin AB’ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama yönünde aldığı kararı duyan göçmenler, yollara düştü. Aralarında Suriyeli, İranlı, Iraklı ve Afgan uyrukluların da bulunduğu göçmenler, Tokat’tan otobüslerle yola çıkarak Yunanistan’a geçmek için Edirne’ye gitti.

Kentte bulunan bin 800 civarındaki göçmen ve sığınmacılar, Türkiye’de düzensiz göçmenlerin ülke içinde serbest dolaşımının engellenmemesi sonrasında Avrupa’ya geçme umuduyla sınır kapılarına doğru yola çıktı. Alınan bilgiye göre Anadolu’da yaşayan çoğunluğu Afgan ve Suriye uyruklu göçmenler bulundukları şehirleri terk ediyor. Tokat’ta ise 750 civarında göçmenin kentten ayrıldığı öğrenildi. Kentten ayrılan göçmenlerden kara yoluyla ülkeden çıkmaya çalışanların İstanbul üzerinden Edirne’ye, deniz yoluyla ayrılmak isteyenlerin ise, Ankara ve Afyon üzerinden Muğla, İzmir’e gittiği öğrenildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.03.2020
Güncelleme Tarihi : 2.03.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar