Hedef 2020 Üniversite Kariyer ve Bilimsel Gelişim Toplantıları gerçekleştirildi

28.2.2020
242 kez Okunmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonuyla Yükseköğretim kurumlarıyla yapılacak iş birlikleriyle imam hatip okullarındaki çocukların bilimsel ve entelektüel gelişimlerini desteklemek için bilim, kültür ve sanat alanlarında akademisyenler tarafından farkındalık ve vizyon etkinlikleri düzenleniyor.

Bu etkinliklerle İmam hatip okullarındaki başarılı örneklerin yaygınlaştırılması ve başta alan dersleri olmak üzere çocukların mesleki gelişimlerine yönelik akademik koçluk sisteminin yapılandırılması hedefleniyor.

Söz konusu hedefler kapsamında Tokat M. Emin Saraç Anadolu İmama Hatip Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatiptaokulunda Genel Müdürlük Proje Koordinatörleri Hasan Türker, Zeynep Olgun ve Şube Müdürü Yusuf Sapmaz tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Yönetici, öğretmen ve öğrencilerle Hedef 2020 Üniversite Kariyer ve Bilimsel Gelişim Toplantıları gerçekleştirildi.

Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim gören öğrencilerin yükseköğretime hazırlık sürecinin etkili ve verimli hale getirilmesini sağlamak; okullarda yürütülen akademik çalışmalar ve kariyer planlama süreçleri hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.02.2020
Güncelleme Tarihi : 28.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar