Vali Dr. Ozan Balcı, Merkez Fidanlığında İncelemelerde Bulundu

28.2.2020
209 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Orman Tokat ve Tarım Tokat kapsamında Merkez Fidanlığında dikilen bakım ve yetiştirme çalışmaları devam eden fidanları inceleyerek Orman Fidanlık Şefi Salih Eraydın’dan  bilgi aldı.

 Merkez Fidanlığında Tarım Tokat kapsamında 3 ton cevizin yastıklara ekiminin yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı,  Ceviz ekimini yapan işçilerimizle bir süre sohbet ederek,  işçilerinde kolaylıklar diledi.

 Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın ekonomisi için çalışıyoruz. Üreticinin, tarımın, çiftçinin köylünün dostuyuz. Bizim amacımız çiftçimizi, köylümüzü zenginleştirmek. Bunun için hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Orman Tokat kapsamında 100 bin kuşburnu, 10 bin karadut, 4 bin ıhlamur, 50 bin alıç, 10 bin salep, 10 bin sumak, 15 bin iğde, 10 bin kızılcık,mahlep,ahlat, mürver, kayın mantarı gibi türlerden Tokat’ta bu yıl 6 milyon fidan yetiştirildiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, 5 yılda 30 milyon fidanın toprakla buluşmasının hedeflendiğini kaydetti.

Ağaç dikmeyi önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “ Ağaç dikmek, memleketin kurduna kuşuna, börtüsüne böceğine, havasına, suyuna, toprağına katkısı olan anlamlı bir şey. Yaptığımız sadece ağaçlandırma değil özellikle deman köylüsünü zenginleştirmek, çiftçiyi zenginleştirmek.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 28.02.2020
Güncelleme Tarihi : 28.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar