DSHP ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI

23.2.2020
1325 kez Okunmuştur.

 

Genel başkanlığını Tokatlı gazeteci Hüseyin Alpay’ın yaptığı Demokratik Sol Halk Partisi ilk resmi Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirdi. Hüseyin Alpay’ın liderliğindeki DSHP heyeti, Anıtkabir’de Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Alpay daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ne günün anlam ve önemine dair görüşlerini yazdı.

 

DSHP lideri Hüseyin Alpay Anıtkabir defterine DSHP’yi Türk siyasetinde natif bir parti olarak kurduklarını belirterek, “Yolunuz yolumuz; iziniz izimiz; azminiz azmimizdir. Sizi rahmetle, saygıyla ve dualarla anıyoruz” dedi.

 

Anıtkabir resmi töreninin ardından Başkanlık Kurulu üyeleri ile birlikte Bülent ve Rahşan Ecevit’in mezarlarının da yer aldığı Devlet Mezarlığını ziyaret eden DSHP Genel Başkanı Hüseyin Alpay, Ecevitlerin mezarına çelenk bıraktı. Burada bir konuşma yapan Alpay, “Kurucu liderlerimizin huzurunda, onların bize bıraktıkları manevi mirası sonuna kadar koruyacağımıza söz veriyoruz. DSHP, Ecevit çiftinin örnek yaşamlarını ve dürüst siyasetlerini kendine rehber edinmiş kadrolarıyla Türkiye’ye hizmet edecektir” ifadelerini kullandı.

 

Resmi ziyaretlerin ardından DSHP Genel Merkezinde Başkanlık Kurulunu toplayan Hüseyin Alpay, partilerinin kısa sürede örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak seçimlere girme hakkını elde edeceğini bildirdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 23.02.2020
Güncelleme Tarihi : 23.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar