”Kur’an ve Sünnete Göre Aile Olmak” Konulu Konferans düzenlendi

21.2.2020
338 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliğimiz koordinesinde İl Müftülüğü tarafında yürütülen ‘Diyanet Tokat’ projesi çerçevesinde Aile Okulu kapsamında düzenlenen “Kur’an ve Sünnete Göre Aile Olmak” konulu konferansa katıldı.

 

Aile Okulu projesi kapsamında 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayında tertip edilen konferans, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından sinevizyon gösteriminin sunulduğu programda İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili açılış konuşması yaptı. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen “Kur’an ve Sünnete Göre Aile Olmak” konulu konferansında ailenin önemine vurgu yaptı.

 

Konferans sonunda değerlendirmelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, Diyanet Tokat kapsamında din görevlilerinin çok güzel işler yaptığını söyledi. Aile okullarından Kur’an-ı Kerim Kurslarına, hafızlık kurslarından kadınlara yönelik kurslara, ‘Derdi Dert Edinenler’ projesinden devletin milletin sorunlarına kadar hayata ve yaşama ilişkin çok güzel projeler yapıldığını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Ben de onları desteklemekten yüreklendirmekten büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle İl Müftümüz ve ekip arkadaşlarını tek tek kutluyorum.” dedi.

 

Diyanet Tokat kapsamında düzenlenen Aile Okulu’nun çok önemli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Aile toplumun temelidir. Aileyi ayakta tutmamız lazım. Aileyi huzurlu ve mutlu kılmak lazım. Aile huzurlu ve mutlu olursa mahalle, mahalle huzurlu olursa il ve ilçe; il, ilçe huzurlu olursa tüm Türkiye mutlu ve huzurlu olur. Aileyi gözümüz gibi korumalıyız. Aileyi ayakta tutmak emek ister.” diye konuştu.

 

İl Müftülüğünün şuana kadar Aile Okulu kapsamında 20 bin aileye eğitim verdiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, bu sayının 30 binlere çıkmasının hedeflendiğini ifade etti. Projeyi desteklediğini söyleyen Vali Dr. Ozan Balcı, projede emeği geçenlere ve katılım sağlayan tüm hanımefendilere teşekkür etti.

 

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, protokol mensupları ile kursiyerler ve davetliler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.02.2020
Güncelleme Tarihi : 21.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar