Gençlik ve SpBakanlığı`ndan Tokat` a 42 Milyon TL` lik yatırım

20.2.2020
447 kez Okunmuştur.

Gençlik ve SpBakanlığı, Tokat`a yapılacak olan 42 Milyon TL`lik yatırım için ilçe belediye başkanları ile protokol imzaladı.

Bakanlık Merkez Binada düzenlenen imza töreninde konuşan Gençlik ve SpBakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokat merkezde ve ilçelerde; toplamda, 42 milyon lira tutarında sptesisi yatırımı yapacağız. 3 adet yarı olimpik yüzme havuzunu, 2 adet tip spsalonu ve 1 adet 500 kişilik spsalonunu, 1 adet gençlik merkezini, 20 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahasını, 100 adet basketbol potası ve 1 adet teleskiyi Tokat’a kazandırmanın ilk adımını atıyoruz. Öte yandan 5 adet spkompleksinin bakım onarımının ve modernizasyonunu ayrıca gerçekleştireceğiz. Bütün yatırımlarımız Tokat’a, Tokat’ın gençlerine hayırlı, uğurlu olsun ifadelerini kullandı.

 

Tokat, şehitlerin, kahramanların, gönül insanlarının şehridir

Gençleri hayata en iyi şekilde hazırlamanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, Tokat, aşkın, sevdanın, muhabbetin, ahde vefanın şehridir. Tokat, şehitlerin, kahramanların, gönül insanlarının şehridir. Tokatlı hemşehrilerimle gençlerimizin yuvası, Gençlik ve SpBakanlığı’nda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Tokat deyince aklımıza Çanakkale Cephesi gelir. Önümüzdeki ay 105. yıl dönümünü anacağımız bu savaş, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri. Milletimizin önünde yepyeni bir dönemin perdeleri Çanakkale Savaşı’nda açıldı. Bu zafer elbette kolay kazanılmadı. Bunun için gerçekten çok büyük fedakarlıkları göze aldık. Bu milletin karşısında düşman, tarihin hiçbir döneminde eksik olmadı. Hem içerden, hem dışardan bu ülkeye pranga vurmak isteyenler emellerinden bir an olsun vazgeçmediler. Türkiye, ne zaman bir ivmelenme kaydetse, saklandıkları yerden çıkıp yoğun bir istikrarsızlaştırma operasyonuna girişenler, bugün de aynı şekilde kötü emelleri için çırpınıyorlar. O nedenle gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmenin, hayata hazırlamanın, nitelik kazandırmanın, eğitimle, kültürle, bilimle, sporla donatmanın her daim gayreti içerisindeyiz şeklinde konuştu.

 

Tokat ilimize yapacağımız spyatırımlarınıtak akılla, ihtiyaçları, talepleri ve stratejileri esas alarak hazırladık

Tokat`a yapılacak 42 Milyon lira tutarındaki yatırımın detaylarını açıklayan Kasapoğlu, açıklamalarını şu şekilde sonlandırdı;

Bildiğiniz gibi Gençlik ve SpBakanlığı olarak, yerel yönetimlerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla güçlü işbirliklerine imza atarak hizmet çıtamızı her geçen gün yükseltiyoruz. Sporun tabana yayılması ve her kesimden herkesin daha fazla spyapması için ülkemizin dört bir yanını bütün branşlardan tesislerle donatıyoruz.

Bugün de aziz Tokat için, son derece değerli spyatırımlarını hayata geçirmek üzere bir aradayız. Yerel yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, AK Parti yöneticilerimiz, kısacası şehrimize, milletimize hizmet eden herkesle bir aradayız. Tokat ilimize yapacağımız spyatırımlarınıtak akılla, ihtiyaçları, talepleri ve stratejileri esas alarak hazırladık. Tokat merkezde ve ilçelerde; toplamda, 42 milyon lira tutarında sptesisi yatırımı yapacağız.3 adet yarı olimpik yüzme havuzunu, 2 adet tip spsalonu ve 1 adet 500 kişilik spsalonunu, 1 adet gençlik merkezini, 20 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahasını, 100 adet basketbol potası ve 1 adet teleskiyi Tokat’a kazandırmanın ilk adımını atıyoruz. Öte yandan 5 adet spkompleksinin bakım onarımının ve modernizasyonunu ayrıca gerçekleştireceğiz. Bütün yatırımlarımız Tokat’a, Tokat’ın gençlerine hayırlı, uğurlu olsun. Bu tesislerden ülkemizi temsil edecek nice başarılı sporcularımız çıkacak. Gençlerimizin fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimleri için bu tesislerimizden azami ölçüde faydalanması büyük önem taşıyor. Yerel yöneticilerimize bu anlamda büyük görev düşüyor. El birliği vererek, 7 gün 24 saat açık olacak bu tesislerimizi, el birliğiyle dolduracağız. Ben bir kez daha yatırımlarımızın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, tesislerimizin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.

 

“TOKAT’IMIZ HİZMET ANLAMINDA TARİHİ BİR DÖNEM YAŞIYOR”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “ Tokat’ımız gerçekten hizmet anlamında tarihi bir dönem yaşıyor. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum. Zaten Ak parti hizmetin adıdır. Ak Parti kadroları da ülkesine ve şehirlerine sevdalı insanların bulunduğu önemli kadroların olduğu yerlerdir. Tokat’ımızda son dönemlerde her anlamda her bir noktada, caddesine, sokağına, hizmet anlamında bütün noktalarda Allah’a şükür güzel hizmetler ile buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Derler ya marifet iltifata tabidir diye ben bu anlamda değerli vekillerimize bugün Cumhurbaşkanımızın kütüphane açılışına katılan değerli Özlem Hanıma ben teşekkürlerimi bir borç biliyorum. Aynı şekilde teşkilatlarımıza, il başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. En büyük teşekkürü başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bugün hükümetimize bakanlıklarımıza burada teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Burada bir başarı hikayesi var. Milyonlarca para tutan hizmeti Tokatımızın her bir noktasına kazandırıyoruz. Bu başarının bir çok alanda daha güzel çalışmalarla tüm alana yayılacağından şüphemiz yok. Biz de vekillerimizle birlikte şehrimizi daha nasıl büyütürüz, bu anlamda elimizden geldiğince destek vermeye gayret ediyoruz. Değerli Tokatlı halkımız da biliyoruz bunların farkında. Dualarını hiç eksik etmiyorlar. İnşallah bundan sonra da eksik etmesinler. Göreceksiniz önümüzdeki günler, aylar ve yıllarda Tokat bir başka olacak. Yapmış olduğumuz protokolle Tokat merkezimizde 2 tane yüzme havuzunu Tokatımıza kazandırmış bulunuyoruz. 1 tane kapalı spsalonumuz, yine il özel idaremiz tarafından yapılacak bir başka kapalı spsalonu olmak üzere 2 yüzme havuzu 2 çok amaçlı spsalonu mahallelerde şehrimize kazandırılmış olacak. Tokat’ın en büyük eksiklerinden biri büyük bir kapalı spsalonu idi. Bu anlamda sayın Bakanımız projeye hızlı bir desteğinin olacağını söylediler. 4 çalışmanın haricinde 5. Çalışma olarak kapalı spsalonunu da kazandırmış bulunuyoruz. Ayrıca Belediye Plavne Sporumuzun Efeler Ligi’nde olması ve kendinin kullanabileceği bir spsahasının olmamasından bizler de eksiklik hissediyorduk. Sayın Bakanımıza onu da söyledik. Balkan Kupasını kazanan, onlarca voleybolcu yetiştiren, milli takımlara oyuncu veren Plevne Sporumuza da bir spsalonu yapılması anlamında desteği de almış bulunuyoruz. Bunun yanında sentetik çim sahaları, basket potaları ve birçok spalanlarıyla güzel hizmetler kazandırılmış olacak.”

 

 

TOKAT` A 42 MİLYON TL` LİK YATIRIM

Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, “Bugün hayırlı bir hizmet faaliyetleri kapsamında buradayız. Gençlik ve SpBakanımızın gayretleriyle, çalışmalarıyla protokoller imzaladık. Gençlik ve SpBakanımıza daha önce AK Parti Tokat Milletvekillerimiz Özlem Zengin, Mustafa Arslan ile birlikte yaptığımız ziyarette bazı sözler almıştık. Bunların bugün nihai kararını verdik. Yatırım yapılacak olan ilçelerimiz ile ilgili belediye başkanlarımız, İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Başkanımız ile beraber bunların koordinesini sağladık. İnşallah Tokatımızda çok büyük hizmetler olacak. Özellikle Gençlik ve SpBakanlığı adına yapılacak olan hizmetler noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tokatımızı bu anlamda değerlendirdiğimiz zaman aldığımız hizmetler şuanda diğer illere kıyasla kat ve kat fazla. Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu, ilçe belediye başkanlarımız ve il başkanımızla beraber bütün bu koordinenin tamamı sağlanmış oldu. Yapılacak olan hizmetler arasında Tokat Kapalı SpSalonunun görüşmelerini sağladık. Yer temini noktasındaki işlem tamamlandığı zaman Bakanımız söz verdiler İnşallah Tokatımıza çok güzel bir kapalı spsalonu yapmış olacağız. 2 tane semt sahası yapılacak. Yüzme havuzu olmayan ilçelerimizde yüzde havuzları yapılacak. Spyardımları değerlendirilecek. Özellikle güreşte Tokat ön planda. Güreş alanı olmayan ilçelerimizde güreş sahaları ile ilgili değerlendirmeler yapılmış oldu. Başçiftlik Kayak Merkezi yeniden gözden geçirilerek değerlendirilecek. Niksar’a çok amaçlı güreş salonu yapılma görüşmelerini değerlendirdik. Şuanda Gençlik ve SpBakanımızından ne istediysek sözünü almış ve protokollerini yapmış olduk. İnşallah 1 sene içerisinde Tokat çok farklı bir noktaya kavuşmuş olacak. Reşadiye’de kaplıca suyu var. Orada yaz-kış çalışabilecek bir yüzme havuzunun sözünü aldık. Ama bunlar bugün ki protokolün ilavesi olan işler noktasında.”

 

 

TOKAT GENÇLİĞİ İÇİN YATIRIM GÜNÜ

Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, “Bugün Tokat için mutlu bir gün. Protokollerimizi imzaladık. Tokat’ın taamını bir şantiyeye çevireceğiz inşallah. Çok ciddi bir yatırım. 80 milyon ile 100 milyon arasında bir yatırımı Tokat’a kazandırdık. Bu çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettireceğiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da benzer yatırımların spalanında kazandırılması için çalışıyoruz. Sadece spalanında değil Tarım Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığında, diğer bakanlıklarda çalışmalarımız devam ediyor. 2 Mart2ta Tarım Bakanımız ve Milli Eğitim Bakanımız Tokat’a teşrif edecekler inşallah. Bilimsel Tarım Meslek Lisesi ile ilgili çalışmayı açıklayacaklar. Üniversitemiz himayesinde açacağımız iş garantili meslek lisesinin başlangıcını 2 Mart’ta  yapmış olacağız. 29 Mart’ta da Genel Başkan Vekilimiz Numan Kurtulmuş beyefendi Tokat’a teşrif edecekler. Tüm hemşerilerimizi bu toplantılara davet ediyoruz.”

 

Konuşmanın ardından yapılacak yatırımın protokolü imzalandı ve hatıra fotoğrafı çekildi. İmza törenine Tokat Valisi Ozan Balcı ve ilçe belediye başkanlarından oluşan heyeti katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.02.2020
Güncelleme Tarihi : 20.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar