Ziraat Mühendisi Tuğrul Alan için veda yemeği düzenlendi

20.2.2020
278 kez Okunmuştur.

 

Tokat İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü personellerinden emekliye ayrılan Ziraat Mühendisi Tuğrul Alan’ın emeklilik yemeği için bir araya gelinindi.

 

Tokat İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürü Mustafa Coşkun yaptığı konuşmada “Ben bu katılımları önemsiyorum, bunlar birliğimizi, sevgi ve saygımızı pekiştiren davranışlar. inşallah hepimiz de bu güzel günü görürüz ve emekliliği yaşarız. Allah hepimize ardımızda güzel bir miras bırakarak emekli olmayı nasip etsin. Personel sayısı olarak mütevazi bir şube olmamızla birlikte çok renkli kişiliklerin olduğu bir aileyiz. Takdir edersiniz ki, tuğrul bey de renkli bir kişilikti, sohbetleri ve veciz sözleri ile bize ilham oldu. 35 yıllık çalışma hayatında özverili çalışmasıyla hizmetini tamamladı. Bir takım sağlık sorunları nedeniyle emekli olmak istediğini ilettiğinde, bizler de buruk duygularla anlayışla karşıladık. Yaşamının bir bölümü biterken yeni bir başlangıcı da ilk adımını atıyor. inşallah bundan sonraki emeklilik hayatında da özellikle ailesi ile beraber incinmeyeceği, gözünden yaş düşmeyeceği bir ömür diliyorum kendisine. Her zaman kapımız size açık, her zaman yeriniz bizde bakidir. “ dedi.

 

Emekliye ayrılan Ziraat Mühendisi Tuğrul Alan yaptığı konuşmada “Ben öncelikte bütün arkadaşlara geldikleri için teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, zahmet ettiniz, şu günümüzde bizi yalnız bırakmadınız. Ben hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum, benden yana helali hoş olsun. Tabi insanız bazen yanlış hareketlerimiz de oluy, artılarımız oluyor, eksilerimiz oluyama sonuçta ben hiçbir arkadaşı incitmemeye gayret ettim, sohbetlerimde de mümkün olduğunca faydalı olmak için çalıştım, her zaman arkadaşlarımın iyiliğini istedim. Memuriyet hayatımda bu kadar zaman nasıl geçti ben gerçekten hayret ediyorum. Şuna inanıyorum, her zaman parolam oydu, “bugün son gün, bugün ilk gün” her güne öyle bakmak gerektiğini kitaplarda okumuştum, böyle olunca her güne bir heyecan katıyorsun, böyle bir anlayış içinde yaşadım. İş hayatım boyunca kimseyi kırmamaya incitmeye çalıştım, ama yine de olduysa bir hatam, bir yanlışım, bütün arkadaşlardan burda özür diliyorum, hakkınızı helal edin, Allah razı olsun. “ dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından plaket ve hediye takdimi yapıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 20.02.2020
Güncelleme Tarihi : 20.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar