Vali Dr. Ozan Balcı; “KİTABI, KÜTÜPHANESİ OLMAYAN KYK YURDU KALMADI”

14.2.2020
174 kez Okunmuştur.

Tokat Valiliği koordinesinde başlatılan Kitap Tokat projesi kapsamında Tokat il genelinde bütün Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarına kitap dağıtımı yapıldı.

Kitap dağıtım programı İbn-i Kemal Kız Öğrenci Yurdunda gerçekleştirildi. Programda 17 yurda biner adet olmak üzere toplamda 17 bin kitap dağıtıldı.

Tokat Valiliği ve Tokat Gençlik ve Spİl Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen programa ilçelerdeki yurtların öğrencileri ve idarecileri de katıldı.

Programda açılış konuşmalarını Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin yaptı.

“ON BİNLERCE KİTAP TOKAT’IN BİRÇOK NOKTASINDA YER EDİNDİ”

Açılış konuşmalarının ardından Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu öğrencilere hitap etti. Başkan Eroğlu konuşmasında; “Böylesine güzel birganizasyonda sizi değerli kardeşlerimle bir arada olduğum için yaşadığım mutluluğu dile getirmek istiyorum. Zira sizler bizim için çok değerlisiniz. Geçtiğimiz yıllarda bütün yurtlarımızı ziyaret ederek, sizlerle bir araya gelerek bunu her defasında söyledim. Çünkü sizler yetişen gençler olarak ülkemizin aydınlık ve parlak geleceğisiniz. Bu ülke yarın sizlere emanet. İnşallah yine en kısa zamanda yurtlarımızda sizlerle buluşmalar düzenleyeceğiz. Bugünün konusu kitaplarımız ve okumak. Bugün de burada sizlere verilmek üzere hazırlanan binlerce kitap görüyorum. Bu gerçekten çok heyecan verici. Bunların hepsi sizin tarafınızdan okunmayı bekliyor.  Okumanın yaşı, yeri, zamanı olmaz. Okumamanın da bir mazereti olamaz. Tokat kitabın başkenti cümlesi artık bu işin zirvesi. Baktığımız zaman on binlerce kitabın Tokat’ın birçok noktasında yer edindiğini görüyoruz. Ben buradan bu güzel projeyi hayata geçiren herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Sayın Valimize, İl Genel Meclisimize, İl Özel İdaremize, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Kitap Tokat çalışma komisyonuna, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

“KENDİNİZE KİTAP OKUMAK İÇİN ZAMAN AYIRIN”

Vali Dr. Ozan Balcı ise konuşmasında; “Bugün çok anlamlı bir etkinlik için bir araya geldik. Şu anda karşımda gençler ve kitaplar duruyor. Bu manzara gerçekten büyüleyici. Bu güzel etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum ve herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Burada gördüğünüz kitapların hepsi bütün yurtlarımıza dağıtılacak. Hangi bölümde okursanız okuyuntalama 400 kitap okursanız iyi bir entelektüel olursunuz bence. Ben bunu bildiğim için sizin bu kitaplarla buluşmanızı istedim. Seçilen kitaplar da çok güzel ve etkili. Kitap okumak kafayı dinlendirir zaten. Sadece ders odaklı gitmeyin, kendinize kitap okumak için de zaman ayırın. Yurt müdürlerimizden de özellikle rica ediyorum. Bu kitaplar ulaşılabilir olsun, gençlerimiz okusun. Şu anda kitabı, kütüphanesi olmayan KYK’ya ait hiçbir yurt kalmadı. Bunun gerçekleştirilmesinde emeği geçen Gençlik ve Spİl Müdürümüz Cemil Bey olmak üzere Kredi Yurtların bütün müdürlerine ve müdirelerine, çalışanlarına, Tokat Kitap Okuma Komisyonuna, tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

 

“TOKAT EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VAKFI AÇILIYOR”

Gençlere iki tane de müjdeli haber veren Vali Balcı; “Gençlere ilişkin iki tane güzel çalışma yapıyoruz. Bunlardan biri inşallah önümüzdeki ay kurulacak olan Tokat Eğitim Kültür Sanat Vakfı. Bu vakfın üyeleri de bizler olacağız ve buradan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs da vereceğiz. Bu çok önemli bir çalışma. Bunun dışında kütüphaneyi de destekleyelim dedik. İnşallah on bin tane daha bu nitelikte, bu kalitede kitap Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi kütüphanesine bağışlanacak. Bu da üniversitemizin kütüphanesine Tokat’ın hediyesi olacak. Ben tekrar emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun yanında bu kitapların finansmanlarının sağlanmasında İl Özel İdaremizin Meclis Başkanı Erol Bey’e ve meclis üyelerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.02.2020
Güncelleme Tarihi : 14.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar