TOKAT’TA HAYVAN AMBULANSI HİZMETE BAŞLADI

14.2.2020
193 kez Okunmuştur.

Tokat’ta sahipsiz hayvanların bakımı, tedavisi, rehabilitasyonu ve beslenmeleri için hayvan ambulansı hizmete girdi.

Hayvan ambulansı ayrıca yaralı sahipsiz hayvanları en yakın veteriner kliniğine ulaştırmak için de kullanılacak.

İl genelinde yaralı hayvanların bakımını ve tedavisini gerçekleştirmek üzere çalışacak olan hayvan ambulansının tanıtımı Vali Dr. Ozan Balcı yaptı.

Hayvan ambulansının 7 gün 24 saat hizmet vereceğini belirten Vali Balcı, yaralı ve yardıma muhtaç bir hayvan tespit edildiğinde Veterinerler Odasına ait olan 212 65 66 numarasının aranması gerektiğini söyledi.

“SAHİPSİZ CANLAR SAHİPSİZ DEĞİL”

Vali Balcı hizmete giren hayvan ambulansı hakkında şu bilgileri verdi; “Bu esasında bir aracın hizmete girmesi değil, sevdiğimiz tüm hayvanlara kıymet vermektir. Sahipsiz hayvanlara kıymet vermek demektir. Biz sahipsiz olup kanadı kırık bir kuş, ayağı kırık bir kedi köpektada kalsın istemiyoruz. Allah’a şükür devletimizin imkanlarıyla biz il özel idaresi bütçesine bu iş için para koyduk. Bu sayede de hayvan ambulansımız yapıldı. Bir de telefon numarası belirlendi. Belirten numara arandığı zaman bu araç yardıma muhtaç hayvanı alıp en yakın veteriner hekime yetiştirecek. Burada da onların tedavileri yapılacak. Çünkü sahipsiz hayvanlarımız sahipsiz değil. Bence çok güzel bir hizmet oldu. Çünkü memleketi, milleti sevmek kurduyla, kuşuyla, börtüsüyle, böceğiyle sevmek demektir. Onlar bizlere emanet. Bizler onlarla birlikte yaşıyoruz. Bu yüzden onları sevmeli ve korumalıyız. Onların incinmesine gönlümüz razı olmaz. bu konuda da çok duyarlıyız. İnşallah veterinerler odasıyla beraber il özel idare çalışanlarımız, milli parklar çalışanlarımız, belediye çalışanlarımız bu hizmeti lakıyla yerine getirecekler. Sahipsiz hayvanlar sahipsiz değil. İl özel idaresi bütçesine bu iş için para konulmasında ve bu aracın hazırlanmasında büyük emeği olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Bey’e, il Genel Meclisi Başkanı Erol Bey’e ve meclis üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Aracımız Tokat’ımıza hayırlı uğurlu olsun”

Tokat il genelinde yaralı ya da yardıma muhtaç sahipsiz hayvan tespit eden vatandaşların, Veterinerler Odasına ait olan 212 65 66 numarasını aramaları gerektiği de duyuruldu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.02.2020
Güncelleme Tarihi : 14.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar