KEÇİBOYNUZU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ! SATIŞ REKORLARI KIRIYOR

14.2.2020
190 kez Okunmuştur.

Akdeniz İkliminin hâkim olduğu ve Akdeniz’e kıyısı olan bölgelerde yetişen, yüksek mineral içeriğine sahip özelliği ile birçok hastalığa şifa kaynağı olan keçiboynuzu satışları rekkırıyor.

Vatandaşların soğuk kış günlerinde hastalıklardan korunmak için antioksidan içeriği bakımından zengin besinlerden biri olan keçiboynuzuna yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Kuruyemişçi Abdullah Çiçek şunları söyledi:

“Keçiboynuzunda yüksekanda fenolik maddeler bulunur ve güçlü bir antioksidandır. Özellikle kış aylarında birçok hastalığa karşı keçiboynuzu güçlü bir etki gösteriyor. İçeriğindeki Mannan sayesinde, vücuda alınmış her türlü virüse karşı etkisi olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor. Şu anda keçiboynuzu satışımız rekdüzeyde” dedi.

KORONAVİRÜSE KARŞI KEÇİBOYNUZU

Keçiboynuzunun toksinlerden arınmada detoks etkisi olduğunu söyleyen Çiçek, “Özellikle kış aylarında 7’den 77’ye herkes keçiboynuzu tüketiyor. Her ne kadar ülkemizde bulunmasa da, keçiboynuzunun koronavirüse karşı etkili olduğunu söyleyenler de var. Tabi bu sadece halk arasında bir söylenti. Demir eksikliği tedavisinde de kullanılan keçiboynuzunun en tazesini Sandık Plus ailesi olarak halkımıza sunmanın huzurunu yaşıyoruz” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.02.2020
Güncelleme Tarihi : 14.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar