TOGÜ’de Akademik Biniş Giyme Töreni Gerçekleştirildi

12.2.2020
178 kez Okunmuştur.

TOGÜ’de Akademik Biniş Giyme Töreni Gerçekleştirildi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından “Akademik Biniş Giyme Töreni” gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda yapılan törene Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, dekanlar, akademik, idari personel ve aileleri katıldı.

Müzik dinletisi ile başlayan program Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin’in açılış konuşması ile devam etti. Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin 2019 yılı genel değerlendirmesini yaptı. Şahin konuşmasında, ders ve müfredat ile ilgili gelişmeler; proje, destek ve teşvikler; bilimsel çalışmalar ve işbirlikleri; personel hizmetleri; uluslar arasılaşma; sosyal imkânların iyileştirilmesi; yeni birimler; izleme ve değerlendirme raporu verileri hakkında öğretim üyelere bilgiler aktardı.

Şahin konuşmasında, program kılavuzlarının yaptırılması ile bilgiye erişimin ve şeffaflığın artırıldığını, 2019-2020 Eğitim öğretim yılında değerleri dersinin verildiğini; 2020-2021 eğitim öğretim yılında da Kariyer Planlama derslerinin verilmeye başlanacağını duyurdu. Ayrıca Dursun Gürlek tarafından “İnsan ve Kültür Örnekleri“ dersinin verileceğini ifade etti.

Rektör Şahin konuşmasında TOGÜ, Tokat Valiliği ve Tokat il Tarım ve Orman Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde bir çalışma grubunun oluşturulduğunu ve Tokat tarımının gelişimine destek verildiğini ifade etti. Ayrıca, Tokat Valiliği desteği ile Teknopark’a 800m2 ek binanın yapılacağını da duyurdu.

Rektör Şahin konuşmasında 2019 yılında yapılan faaliyetleri şu şekilde sıraladı:

“Üniversitemiz tarafından sıfır atık projesi yapılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulmuştur. 18 Temmuz 2019 tarihinde 1. Kenevir Çalıştayı gerçekleştirilmiştir. Kampüs içerisine kamelyalar yerleştirilmiştir. Yerleşkemizin nizamiye girişinin hemen önüne büyük bir durak inşa edilmiştir. Üniversitemiz bünyesinde bir öğrenci butiği açılmış olup butikte öğrencilerimize kılık kıyafet desteği verilmektedir. Psikolojik danışmanlık ve rehberlik uygulama ve araştırma merkezi, kariyer geliştirme merkezi, Türk dünyası araştırmaları merkezi, mezunlar koordinatörlüğü kurulmuştur. Uluslararası öğrenci sayılarımızda büyük artış olmuştur. Bu kapsamda, 2018 yılında Üniversitemize 178, 2019 yılında 1167, toplam 1400 uluslararası öğrenci üniversitemizde eğitim görmektedir”

Üniversitenin fiziki yapısına da değinen Rektör Şahin, kampüs içerisinde A101 ile Ramiz Köftecinin açıldığını ve hizmet vermeye başladığını ifade etti. Ayrıca, yap işlet devret modeli ile öğrenci yaşam merkezinin kurulacağını kampüsün muhtelif yerlerine çeşmelerin inşa edildiğini söyledi.

Rektör Şahin konuşmasında, personele hizmetler, yabancı dil desteği, merkezi sınav koordinatörlükleri, akademik personel sayıları, tahsisi yapılan kadro sayıları, uluslararası değerlendirme kuruluşları, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi/Hastanesi Hizmetleri, yeni birimler ve yeni fakülteler, yeni bölümler, yeni merkezler, TOGÜSEM, TOGÜKARMER faaliyetleri başlıklarında da açıklayıcı bilgileri dinleyicilerle paylaştı.

Rektör Şahin TOGÜ’nün bir yıl içerisinde araştırma geliştirme, yeni merkezler, kampüsün fiziki yapısı, uluslararasılaşma gibi konularda oldukça ileri bir seviyeye geldiğini ifade ederek bu başarıda bütün çalışanlarımızın katkısının olduğunu belirtti.

 

Açılış konuşması sonrası Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, akademik başarılarını çeşitli ödüllerle taçlandıran öğretim üyelerine teşekkür belgelerini ve hediyelerini takdim etti. Sonrasında ise Rektör Şahin göreve başladığı tarihten itibaren profesör unvanını alan öğretim üyelerine belgelerini ve binişlerini takdim etti.

Programda Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyeliğine yükselen akademik personele binişlerini Rektör yardımcıları, Rektör danışmanları ve dekanlar takdim etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 12.02.2020
Güncelleme Tarihi : 12.02.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar