Tokat’ta İlk Organik Tarım Paneli Düzenlendi

25.1.2020
352 kez Okunmuştur.

Tokat’taganik tarımı desteklemek amacıyla panel düzenlendi.

TOKTÜRK (Organik Tarım, Ürün Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi) tarafındanganik tarımı yaymak, tüketici bilinci oluşturmak, ekolojik yaşamı desteklemek, çiftçileri yerel ve milli tarımsal üretime teşvik etmek, gıda güvenliğini sağlamak amacıyla “Tokat Organik Tarım ve Ekolojik Yaşam Paneli” düzenlendi.

Tokat Ticaret İl Müdürlüğü, Turhal Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, TOKTÜRK Organik Tarım Ürünleri, AKN Tarım, Supersol, BİOMEL, AKVET Veterinerlik iş birliği ile düzenlenen paneldeganik tarımın önemi ve gerekliliği konuşuldu.

Tokat’ta bir ilk olma niteliği taşıyan panele Prof. Dr. Ali Kemal Ayan, Prof. Dr. Recep Kotan, Yüksek Ziraat Mühendisleri Meltem Acar, Erdal Güncü, Uğur Erdem ve İş Geliştirme Uzmanı Yüksel Tokuşçu katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik yaptı.

Başkan Çelik konuşmasındaganik tarımının önemini ve gerekliliğini anlattı. Çelik, düzenlenen panelin çok önemli olduğunu belirterek Tokat TSO olarak üzerlerine düşen her şeyi yapacaklarını ifade etti.

TSO Başkanı Ali Çelik`in konuşmalarının ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rüstem Cangi, tarımsal üretimde yapılan temel yanlışlıklar ve koruyucu mühendislik kavramı konusunda bilgilemdirmelerde bulundu.

Turhal Tarın ve Orman İl Müdürü Muammer Gürçayganik tarım alanında Turhal`da yapılan çalışmaları anlattı.

Yapılan konuşmaların ardındanganik tarım konulu panele geçildi ve panelistler sunumlarını gerçekleştirdi. Tokat`ta ilk kez düzenlenen panele çok sayıda çiftçi, üretimci ve girişimci katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 25.01.2020
Güncelleme Tarihi : 25.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar