Muhtarlara hizmet içi eğitim verildi

21.1.2020
416 kez Okunmuştur.

Artova Kaymakamlığı tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik hizmet içi eğitim düzenlendi.

Eğitim toplantısının açılışında konuşan Artova Kaymakamı Mustafa Karali, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünce  muhtarlara mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarının anlatılması, muhtarların kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunması, sorunların kısa sürede yetkililere iletilmesi amacıyla hizmet içi eğitimlerin verilmesinin istendiğini anımsattı.

Köy ve mahalle muhtarlarına görevlerinde başarılar dileyen Artova Kaymakamı Mustafa Karali, Başta Kaymakamlığımız olmak üzere, ilçe özel idaresi ve diğer kurumlarımızla birlikte sorunları yerinde tespit etmek amacıyla köylere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Yatırımları, ihtiyaç durumlarına göre yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Cemalettin Yassıtaş ve İlçe Özel İdare Müdürü Davut Kılıç tarafından devlet hiyerarşisi, Anayasanın temel hükümleri, Köy Kanunu, Türk Bayrağı Kanunu, muhtarlar tarafından düzenlenen ve onaylanan belgeler, muhtarların uyması ve dikkat etmesi gereken konular ile görev, yetki ve sorumlulukları konularında eğitim verildi.

Eğitimin ardından muhtarlar, mahalle ve köylerine ait istek, talep ve önerilerini iletti.

Toplantı sonunda Artova Kaymakamı Mustafa Karali, eğitime katılan muhtarlara teşekkür ederek, görevlerinde kolaylıklar diledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.01.2020
Güncelleme Tarihi : 21.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar