Etüt Tokat’ın Başarılı Öğrencileri Ödüllendirildi

17.1.2020
464 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Etüt Tokat Projesi kapsamında yapılan sınavlarda başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi.

Tokat Valiliği koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Etüt Tokat Projesi kapsamında ilimiz genelinde yapılan sınavlarda merkez ilçede başarılı olan 7,8,11 ve 12 sınıf öğrencileri Valilik Makamında ödüllendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilerin akademik anlamda daha başarılı olmaları için nitelikli öğretmenlerin aşkla ve şevkle yürüttüğü Etüt Tokat’ın il genelinde çok güzel devam ettiğini söyledi. 12 bin lise öğrencisini üniversite sınavına hazırlayan, 13 bintaokul öğrencisini ise lise sınavlarına hazırlayan Etüt Tokat’ın tüm Tokat’ta sahiplenildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın akademik anlamda önümüzdeki ilk 3 yılda ilk 20’ye, 5 yılda da ilk 5’e gireceğine inanıyorum. Çocuklarımızın başarılarını görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bugün buraya gelmemizdeki gaye, deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik etmek istedim. Allah hepinizi muvaffak eylesin. Durmadan, yorulmadan devam başarıyla devam edin. Nice nice güzel başarılar diliyorum.” dedi.

Başarının altın kuralının çalışmak olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, öğrencilere nasihatlerde bulundu. Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu yolda devam edin. Hayallerinizi gerçekleştirmek için de çok güzel adım attınız. Tebrik ediyorum hepinizi. Çalışkan olmalısınız, nitelikli, iyi karakterli insan olmalısınız, Türkçeyi iyi kullanmalısınız, kitap okumayı ihmal etmemelisiniz, sanat ve sporla ilgilenmelisiniz, yabancı dili iyi seviyede öğrenmelisiniz. Ayrıca bilişim teknolojilerini kararınca takip etmelisiniz.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, başarılı öğrencileri, öğretmenlerini ve velilerini tebrik ederek, kitap hediye etti. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.01.2020
Güncelleme Tarihi : 17.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar