Yarıyıl Tatili Başladı

17.1.2020
522 kez Okunmuştur.

2019-2020 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona erdi. Tokat’ta 102 bin 906 öğrenci karne aldı.

Tokat Valisi Ozan Balcı da öğrencilerin karne heyecanınatak oldu. Vali Balcı, Melik Ahmet Gazi ilkokulunu ziyaret ederek öğrencilere karnelerini verdi.

Öğrencilere karnelerini dağıtmadan önce öğretmenleri ziyaret eden Vali Balcı, öğretmenlere kitap hediye etti.

Tokat Merkez Karşıyaka İlkokulunda da karne ve tatil heyecanı yaşandı. 3’üncü sınıf öğrencisi Ada Uluözlü, karnesini Öğretmeni Sevil Küçükali’den aldı.

İlkokul ve anaokulu öğrencilerine karnelerini veren Vali Balcı; “2019-2020 eğitim öğretim yılının 1. döneminin sona ermesiyle birlikte, Tokat genelinde 633 okulda karne alan 102 bin 906 öğrenci ile 8 bin 634 öğretmen tatile giriyor. Bütün öğretmenlerimizi çabalarından dolayı tebrik ediyorum. Öğrencilerimize başarılar diliyorum. İlk yarı yılımız kazasız, belasız, başarılı bir şekilde bitti. Biz öğrencilerimizin sadece akademik başarılarını değil, sportif, kültürel anlamdaki başarılarını da çok önemsiyoruz. Bunun için de çok yoğun çalışmalar yapıyoruz, çok çaba sarf ediyoruz. Örneğin bu sene TUBİTAK kitabı olmayan okul kalmadı Tokat’ta. Ben bunu çok önemsiyorum.  Yine ilimiz 50’ye yakın zenginleştirilmiş kütüphane yaptık. inşallah kütüphanesi olmayan okulumuz kalmayacak. Daha bir sürü güzel iş yapacağız. Her zaman eğitim camiamızın yanındayız. Ben tekrar öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza başarılar diliyorum. Herkese iyi tatiller” dedi.

 

KAZADA YARALANAN BEYZANUR`A HASTANEDE KARNE

 

Tokat Valisi Ozan Balcı, geçirdiği trafik kazasında yaralanantaokul öğrencisi Beyzanur Akar`a (12), tedavi gördüğü hastanede karnesini verdi.

Vali Balcı, daha sonra dün geçirdiği trafik kazasında yaralanan ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi`nde tedavi gören, Mevlana Ortaokulu 6`ncı sınıf öğrencisi Beyzanur Akar`ı ziyaret etti. Vali Ozan Balcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, `geçmiş olsun` dileklerini ilettikleri Akar`a karnesini verdi.

 

EVDE EĞİTİM ALAN ECRİN KARNESİNİ ALDI

 

Evde eğitim alan 78 öğrencimizden biri olan 4. sınıf öğrencisi Ecrin Civelek’i de evinde ziyaret ederek karnesini veren Vali Dr. Ozan Balcı, Ecrin’e başarılarının devamını diledi. Vali Dr. Ozan Balcı, Ecrin’in annesini de tebrik ederek, “Örnek ve Fedakar Anne” belgesi verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.01.2020
Güncelleme Tarihi : 17.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar