Türkiye’nin Goalball Gururu Kadın Milli Takımı Vali Dr. Ozan Balcı’yı Ziyaret Etti

14.1.2020
253 kez Okunmuştur.

Türkiye Goalbal Kadın Milli Takımı Vali Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.

2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatı öncesi 5-15 Ocak tarihleri arasında Tokat’ta kampa giren Goalball (Görme Engelliler Sporu) Kadın Milli Takımı, Vali Dr. Ozan Balcı’yı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Olimpiyat Şampiyonluğu, Avrupa Şampiyonluğu gibi elde ettiği sayısız başarılarla dünyanın en iyi ödüllü oyuncularına ve takımına sahip olan Goalball Bayan Milli Takımı Tokat’ta kampa girdi. 2016 Paralimpik Olimpiyat Şampiyonluğu unvanını 2020 yılında da korumak için çalışmalarını sürdüren Milli Takım, geçtiğimiz yıl 2’inci kez Avrupa Şampiyonluğu elde etti. Olimpiyatlar öncesinde Finlandiya’da özel bir turnuvaya katılacak olan Milliler, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi BESYÖ SpTesisleri`ndeki hazırlıklarına antrenörleri ile birlikte devam ettiklerini ifade ettiler.

2013 yılından itibaren katıldıkları bütün uluslararası resmi müsabakalarda dereceye giren takım, 2015’te Avrupa Şampiyonu, 2016’da takım düzeyinde olimpiyatlarda ve paralimpiklerde şampiyon olmuş tek takım. 2017 Avrupa İkinciliği, 2018 Dünya İkinciliği, en son 2 ay önce Ekim ayında Avrupa Şampiyonluğu olan takım 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanıyor.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, 2020 Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında hedefi şampiyonluk olan takıma başarılar dileyerek,  takım antrenörü Yıldırım Güçlü, Goalball Kadın Milli Takım Oyuncusu ve Dünya Avrupa Olimpiyatları Gol Kraliçesi Sevda Altınoluk ile diğer takım oyuncularına SpTokat forması hediye ederek, başarılar diledi.

 

Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar da katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.01.2020
Güncelleme Tarihi : 14.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar