Türkiye’ye Yeni Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları Kazandıracağız

14.1.2020
164 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Güreş Tokat kapsamında Tokat’ta 1000 güreşçi yetiştirileceğini söyledi.

Valilik Makamında düzenlenen toplantıda Valiliğimiz koordinesinde Gençlik ve Spİl Müdürlüğü tarafından yürütülen SpTokat kapsamında güreş branşında ilimizde ulusal ve uluslararasıganizasyonlarda başarılı sporular yetiştirilmesi için başlatılan Güreş Tokat çalışmaları değerlendirildi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, hazırlanan çalışma programı kapsamında öğrencilerin antrenörleri nezaretinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında nice şampiyonlar çıkaran, güreşin merkezi Tokat’ın, ülkemize yeni şampiyonlar kazandırmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızın gelişimine destek olmak için turnuva ve yarışmalar düzenlenmektedir. Haziran ayında Gümenek Mesire Alanında il merkezi ve ilçelerin de katılımıyla büyük bir güreş şenliği yapacağız. Bu kapsamda güreşle ilgilenen çocuklarımıza malzeme desteği sağlanmıştır.“ dedi.

 

Güreş Tokat kapsamında 1000 güreşçi yetiştirileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Güreşe özel önem veriyoruz.  Güreşin Türkiye’de bir numaralı merkezinin Tokat olmasını hedefliyoruz. Tokat’tan yine nice nice şampiyonlar çıkacak. Güreşi seviyoruz, önemsiyoruz ve güreşe desteğimiz tamdır.” diye konuştu.

 

Toplantıya Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, Güreş Tokat Koordinatörü Sezai Işkın ve proje ekibi katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.01.2020
Güncelleme Tarihi : 14.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar