SpTokat 48 Bin 884 Öğrenciyi Sporla Buluşturdu

14.1.2020
154 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, SpTokat kapsamında Tokat il genelinde 30 branşta açılan bin 939 kursta 48 bin 884 öğrencinin sporla buluştuğunu söyledi.

SpTokat değerlendirme toplantısı Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Tokat Valiliği koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spİl Müdürlüğünün tarafından SpTokat kapsamında Tokat il genelinde yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, anaokulundan liseli öğrencilerine kadar 30 spbranşında açılan kurslarda spaltyapısına katkı sağlamak, spkültürünü oluşturmak, her çocuğun en az bir spdalı ile uğraşmasını ya da bir spdalını sevmesini sağlamak amacıyla başlatılan SpTokat kapsamında 5 milyon TL spmalzemesi desteği verildiğini söyledi.

SpTokat kapsamında her okula bir spkulübü, her ilçede bir gençlik spkulübü kurulacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, tüm Tokat’ta yüzme havuzları, voleybol, basketbol sahaları ve güreş eğitim alanları kurulacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı,SpTokat kapsamında yarıyıl tatilinde gençlik merkezleri bünyesinde sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin devam edeceğini kaydetti. Vali Dr. Ozan Balcı, “Her öğrencimiz sportif faaliyetlere katılarak hem yarıyıl tatillerini değerlendirecekler hem de sporla buluşacaklar.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, SpTokat kapsamında yürütülen çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toplantıya Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile proje ekibi katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.01.2020
Güncelleme Tarihi : 14.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar