CHP Niksar İlçe Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

13.1.2020
157 kez Okunmuştur.

3 adayın ilçe başkanlığı için yarıştığı kongrede yapılan seçimler sonucunda mevcut başkan Zafer Başar güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı oldu.

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Lokalinde yapılan kongreye Tbmm İdare Amiri Tokat Milletvekili Kadim Durmaz Chp Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, Tokat eski Milletvekili Tokat Eski il Başkanı Selami Şahin Tokat Eski Milletvekili Orhan Diren, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle, STK başkanları ve davetliler de katılım göstererek kongrenin hayırlı olmasını temenni ettiler.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe kongresi yapıldı. Gergin birtamda geçen kongrede zaman zaman sözlü sataşmalar yaşanırken, üç adayda birliktelik mesajları verdi. Gergin geçen ve üç adayın yarıştığı kongrenin ardından seçime geçildi, mevcut Başkan Zafer Başar 73 oyla güven tazelerken diğer adaylardan Medet Doğan 61 oy, Tunay Öncü ise 53 oy aldı.

Niksar Ticaret ve sanayi Odası lokalinde yapılan kongrede mevcut Başkan Zafer Başar, Tunay Öncü ve Medet Doğan`ın listeleri yarıştı. Kongrenin divan başkanlığını CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından ardından divan başkanlığına yetki verildi. Divan başkanı CHP Kırıkkale milletvekili Ahmet Önal, yaptığı selamlama konuşmasında kongrenin Niksar`a ve partilerine hayırlı olması dileklerinde bulunarak üç adaya da başarılar diledi. Dilek ve temenniler bölümünde karşılıklı söz atışması yaşanırken, partililerin sağduyulu yaklaşımı gergintamın yumuşamasını sağladı. Üç aday da konuşmalarını yaptıktan sonra seçimlere geçildi.

188 delegenin oy kullandığı seçimde mevcut Başkan Zafer Başar 73 oyla güven tazelerken, diğer adaylardan Medet Doğan 61 oy, Tunay Öncü ise 53 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Niksar ilçe Kongresine CHP Tokat Milletvekili TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP Tokat İl Başkanı Mustafa Duran, CHP Tokat eski Milletvekilleri Orhan Ziya Diren, Feramüz Şahin, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

Seçim zaferinin ardından kısa bir açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Zafer Başar, tüm delegelere gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ederek; “Bundan sonra yine hep birlikte partimizi kalkındırmak için daha iyi noktalara getirmek için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Zafer Başar başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Zafer Başar`ın başkanlığındaki yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluşacak; Zafer Başar (Emekli Esnaf), Buket Çanakçı (Avukat), Şenel Tümer (Emekli Öğretmen), Münire Bekar (Esnaf), Döndü Çelik (Çiftçi), Sibel Kihtir (Ev Hanımı, Muzaffer Turhan (Emekli öğretmen), Cem Kurtgöz (Veteriner Hekim), Onur Üngör (Esnaf), İlhan Özdemir (Çiftçi), K.Ünal Kaynar (Esnaf), Medet Dondurma (Esnaf), Metin Erdem (Emekli Memur), Zafer İnanç (Emekli Memur) ve Remzi Kefeli (Emekli Bankacı).

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.01.2020
Güncelleme Tarihi : 13.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar