Kesin Kayıtlar 13 Ocak`ta Başlıyor

13.1.2020
271 kez Okunmuştur.

9 Ocak Perşembe günü çekilen  Hac kurasında kesin kayıt hakkı elde edenler, 13-24 Ocak 2020 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilecekler.

Tokat İl Müftülüğü Hac Umre Bürosundan kesin kayıtlar ile ilgili yapılan açıklamada; 13 Ocak 2020 bugün itibariyle saat 08:30`den itibaren www.hac.gov.tr adresindeki “Kesin Kayıt Belgesi linkinden e-Devlet kimlik doğrulama sistemi ile kendilerine ait e-Devlet şifreleriyle giriş yaptıktan sonra “Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonunu veya “Acenta Organizasyonunu tercih ederek “2020 Yılı Hac Organizasyonuna Kesit Kayıt Yaptırabilir belgesini alacaklardır. Diyanetganizasyonunu tercih eden hac yolcularımız kayıtlarını müracaat ettikleri İl Müftülüklerinden tercih ettikleri hac konaklama türüne göre 2-3 veya 4 kişilik oda tercihlerini ve gitmek istedikleri havalimanını seçecek ve ilgili bankalara konaklama türüne ait Hac ücretini belirtilen süre içerisinde yatırarak kayıtlarını tamamlayacaklardır.

ÜCRETLER: Bu sene Hac Konaklama ücretleri en düşük; 16.400 SAR(Sudi Arabistan Riyali) olarak açıklanmış olup bu fiyatlar oda ve Otel tercihlerine göre değişmektedir. Tercih edilen hac konaklama türüne ait Hac ücretinin tamamını kesin kayıt esnasında yatırabileceği gibi, 50’sini peşin, 25’ini 1. taksit olarak 29 Şubat 2020 tarihine kadar, kalan 25’i ise 2. taksit olarak 31 Mart 2020 tarihine kadar TC kimlik numarası ile:- Ziraat Bankası, -Albaraka Katılım Bankası, -Kuveyt Türk Katılım Bankası, -Türkiye Finans Katılım Bankası, -Vakıf Katılım, -Ziraat Katılım, -Emlak Bank Katılım ve PTT şubelerinden birine yatırabilecektir. Acentaganizasyonunu tercih eden hac yolcuları Başkanlığımız ile sözleşme imzalayan acentalardan birisini seçerek kayıt süresi içerisinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Başkanlığımızca sözleşme imzalayan acentaların listesini www.hac.gov. tr adresinden öğrenebileceklerdir. Yukarda belirtilen bankalardaki Hac Kayıt Hesabının dışında başka bir hesaba kesinlikle para yatırılmayacaktır.  Hacı adaylarının pasaportlarının 01 Şubat 2021 tarihine kadar geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Geçerlilik tarihi 01 Şubat 2021’den önce biten pasaportlar işleme konulmayacağından pasaport işlemlerinize kesin kayıt işlemlerinizi yaptırdıktan sonra ve il müftülüğünün bilgilendirmesi doğrultusunda başlanması gerekmektedir” denildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.01.2020
Güncelleme Tarihi : 13.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar