“Hayvanlara Daha İyi Bir Yaşam Hakkı Sunmak İçin Hep Birlikte Çalışıyoruz

13.1.2020
194 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda Hayvan Hakları Toplantısında Tokat genelindeki sokak hayvanları ile ilgili teknik ve idari anlamda yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi.

 Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda hayvan haklarının korunması, onlara daha iyi bir yaşam sunulması için çalışmalar yapıldığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Devletimizin ve milletimizin imkanlarını kullanarak problemleri birlikte çözeceğiz.” dedi.

 Tokat’ın hayırsever insanların olduğu bir şehir olduğunu ve Tokatlıların hayvanlara dost olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Hayvan hastanesi kurulması için çalışıyoruz. Biz maddi destek vereceğiz. Tokat’a bir hayvan hastanesi kazandırmamız gerek. Tokat’ta bu bir ilk olacak. Sahipsiz hayvanlarımızın bacakları, kolları, kanatları kırıldığında biz bunları tedavi ettiriyoruz. Özel İdaremizden bunların tedavisi için bütçe ayırıyoruz. Ayrıca bir tane de hayvan ambulansı kiralayacağız. Hayvanlarımız için rehabilitasyon merkezi kurulmasını hedefliyoruz. Bize emanet olan hayvanları korumak, hem görevimiz hem de inancımız gereğidir. Hayvanlarımız bizleri ilgilendiriyor, onlara bir şey olsa bizim yüreğimiz sızlar.” diye konuştu.

 Vali Dr. Ozan Balcı,  “Hayvanları seviyoruz. Tokat doğaya, insana, hayvana dost bir şehir. Bir hayvana eziyet edilirse bizim yüreğimiz kanar, gerekli olan ne varsa yaparız. Bir sistem kuracağız ve problemleri çözeceğiz. Problemler hepimizin.” dedi. 

Toplantıya belediye başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.01.2020
Güncelleme Tarihi : 13.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar