Reşadiye ve Başçiftlik’te Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 Yılı Değerlendirildi

13.1.2020
212 kez Okunmuştur.

 Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı himayesinde başlatılan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yürütülen Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi 2019 yılı değerlendirme toplantısı, Reşadiye ve Başçiftlik’te  şefkat elçilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şefkat Elçileri ile Sosyal Destek Hızır Tokat Projesinin 1 yılını değerlendirmek üzere önce Reşadiye’ye giden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Özdemir ve Şube Müdürü Osman Erdem, Reşadiye Kaymakamı Hülya Yavuz ile bir araya geldi.

Özdemir, Kaymakam Hülya Yavuz’un göreve yakın zamanda başlaması nedeniyle il merkezi ve ilçelerde 1 yıldır devam eden Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi hakkında bilgilendirme yaptı.

Özdemir, proje kapsamında 2019 yılında neler yapıldığını anlatırken, 2020 yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

İl Müdürü Mahmut Özdemir ve Şube Müdürü Osman Erdem, yapmış oldukları ziyaretin ardından şefkat elçileri ile bir araya gelmek üzere Reşadiye Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne geçti.

Şefkat elçileriyle bir araya gelen İl Müdürü Mahmut Özdemir, “Valiliğimiz koordinasyonunda İl Müdürlüğümüz ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından Şehit Yakınları, Gaziler ve çocukları, İhtiyaç sahibi (yetimler ve öksüzler, yoksullar, yaşlılar, engelliler, engelli çocuklar, anne-babası engelli çocuklar, dul ve kimsesiz) vatandaşlarımıza, devletin şefkat elinin her zaman üzerlerinde olduğunun hissettirmek ve İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yalnız olmadıklarının bilincinde olarak; hayatlarını idame ettirmeleri, varsa ihtiyaçlarının ve sorunlarının giderilmesi için hazırlanan Sosyal Destek Hızır Tokat projesi kapsamında 1 yılda çok güzel sonuçlar elde ettik. “ dedi.

Özdemir, dezavantajlı grupların kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmasını; her haneye, bireye ulaşmayı amaçladığımız proje kapsamında Reşadiye’de 3700 hane ziyaretinde 12891 kişiye ulaşılarak herhangi bir talebi olan vatandaşlarımızın istekleri ilgili kurumlara yönlendirildiği ifade etti.

Özdemir, “Reşadiye ilçemizde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzde ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev yapan aynı zamanda Şefkat Elçisi olan personellerin yapmış oldukları ziyaretlerde yaklaşık 80anında vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturduğu görülmüştür. Bu yüzden hepinizi tek tek tebrik ediyorum. “ dedi ve sahada karşılaşılan sorunları dinlemek üzere sözü şefkat elçilerine bıraktı.

Projenin geliştirilmesi ve sorunların çözüme kavuşturulmasını kolaylaştırmak üzere yapılan istişarelerin sonunda toplantı son buldu.

İl Müdürü Mahmut Özdemir ve Şube Müdürü Osman Erdem’in bir sonraki durağı Başçiftlik oldu.

Özdemir ve Erdem, Sosyal Destek Hızır Tokat Projesi kapsamında Başçiftlik’te 2019 yılındaki çalışmaları değerlendirmek ve 2020 yılında hedeflenen çalışmaları istişare etmek üzere Başçiftlik Kaymakamı Server Sinanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyaretin ardından İl Müdürü Mahmut Özdemir ve Şube Müdürü Osman Erdem, Başçiftlik Kaymakamlığı toplantı salonunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görev yapan Şefkat Elçilerimiz ile bir araya geldi.

Başçiftlik’te yapılan çalışmaların istatistiklerini şefkat elçileri ile paylaşan Özdemir, “Şefkat Elçisi olarak 2019 yılı içinde 832 aile ziyareti gerçekleştirerek 2251 şahsa Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un, Valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı’nın ve bizlerin selamlarını ilettiniz ve ihtiyaçları karşılama noktasında gayret gösterdiniz. Görüyoruz ki bu ziyaretlerde 94 gibi biranda vatandaşımızın sorunları çözüme kavuşturulmuş. İstatistiklere baktığımızda yılmadan, her ay aynı gayreti göstererek hatta çoğu kez bir önceki ayda yapmış olduğunuz ziyaretten daha fazla ziyaret gerçekleştirerek daha fazla vatandaşımızın yüreğine dokundunuz. Onları dertlerine derman yaralarına merhem oldunuz. İnşallah Rabbim yaptığınız bu işlerin karşılığını ahrette sizlere verir. “ diyerek sözlerine son verdi.

Yapılan ziyaretler, çözüme kavuşan sorunlar, görüşülen kişi sayılarının üzerinden yapılan değerlendirmelerin ardından projenin geliştirilmesi ve işleyişin kolaylaştırılması için istişarelerde bulunuldu.

Toplantı karşılıklı soru-cevap, sorun ve çözüm önerilerinin görüşülmesinin ardından son buldu.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.01.2020
Güncelleme Tarihi : 13.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar