PTT, Tokat’ın Motiflerini Taşıyan Pulları Tedavüle Sundu

7.1.2020
1799 kez Okunmuştur.

PTT Genel Müdürlüğü, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hayata geçirilen proje doğrultusunda Tokat motiflerini taşıyan 6 adet pulu tedavüle sundu.

Ayrıca PTT Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığından, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü’nün  “Pullarda Yaşayan Tokat” projesine teşekkür geldi.

Mektup posta kartı ve posta pulu kültürünün sürdürülmesi geçmişten bugüne el sanatlarının yaşatılması için Tokat yazma motiflerinin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılması amacıyla Tokat Olgunlaşma Enstitüsü ve Tokat PTT baş Müdürlüğü tarafından “Pullarda Yaşayan Tokat” projesi hayata geçirilmişti.

Proje sonucunda Olgunlaşma Enstitüsü tarafından tasarlanan pullardan 6’sı tedavüle sunuldu.

PTT Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı ise çalışmalarından dolayı Tokat Olgunlaşma Enstitüsüne teşekkür etti.

Değerli Kağıtlar Daire Başkanı Mehmet Orhon ve PTT Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ragıp İmamoğlu imzasıyla gönderilen teşekkür mektubunda şu ifadelere yer verildi; “Bayrak, milli marş ve paradan sonra ülkemizin bağımsızlık sembolü olan pullar ile ülkemizin tarihi, kültürel ve sanatsal değerleri, doğan güzellikleri nesilden nesile aktarılmaktadır. Şirketimizce 16.12.2019 tarihinde tedavüle sunulan yazma motifleri konulu resmi posta pullarının hazırlık aşamasında göstermiş olduğunuz değerli katkılarınızdan dolayı PTT AŞ ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunarız”

Tokat Olgunlaşma Enstitüsünün titiz çalışmalarının ürünü olan pullarda, kağıt içi yazma motifleri kullanıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.01.2020
Güncelleme Tarihi : 7.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar