Reşadiye Belediyesi dilsiz canları unutmadı

6.1.2020
1052 kez Okunmuştur.

Sokak hayvanlarının beslenilmesi amacıyla Reşadiye Belediyesi ekiplerince Beslenme Odağı kuruldu.

Reşadiye Belediyesi tarafından, sokak hayvanlarını beslemeye yönelik ilçemizin uygun yerlerine kurulan beslenme odağı ile sokak hayvanlarının aç kalmasının önüne geçilecek. Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, hayvanlara sahip çıkma konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

Sokak hayvanlarına yardım etmek isteyen herkesin `Sokak Hayvanlarını Beslenme Odağı’na yiyecek yardımında bulunabileceğini ifade eden Başkan Yılmaz kış aylarına girdiğimiz bu günlerde sokaklarda yaşayan hayvanlarımıza yardımcı olmak maksadıyla ilçemizde değişik noktalara beslenme odakları koyduk. Sokak hayvanlarına sahip çıkalım. Onlar da tıpkı bizim gibi bu dünyada yaşayan varlıklar. “5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği sokaklar sahipsiz hayvanların yaşam alanıdır ve hayvanlara zarar vermek, beslenmelerini engellemek cezaya tabidir.” hükmü yer almaktadır.

Sokaklarda bizimle birlikte yaşayan hayvanları asla hakir görmeyelim. Bu duyarlılığı her yerde gösterelim. Bu soğuk kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için, hayvanseverlerimizi ve tüm Reşadiyeli hemşerilerimizi bu beslenme noktalarına yardım yapmaya ve destek olmaya davet ediyorum. Öncelikle vatandaşlarımızdan yemek artıklarını bu beslenme odaklarına bırakmalarını, hayvanların yiyeceği türden maddeleri çöpe atmamalarını, lokanta, fırın ve evlerden çıkacak yiyecek maddelerinin Belediyemiz Alo 153 Beyaz Masa’ya bildirmelerini rica ediyoruz.” şeklinde konuştu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.01.2020
Güncelleme Tarihi : 6.01.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar