ZİLE MÜZESİ İÇİN START VERİLDİ

19.12.2019
4122 kez Okunmuştur.

Zile Kalesinde yapılması planlanan Veni Vidi Vici Kent Müzesi İçin bu gün imzalar atıldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının proje yarışmasını kazanan Zile Müzesi  için 610 bin lira hibe desteği sözleşmesi imzalandı. OKA Genel Sekreteri Mevlüd Özen, Tokat Valisi Ozan Balcı ve Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın tarafından imza altına alındı.

Sözleşme imza töreninde konuşma yapan Tokan Valisi Ozan BalcıTokat Projeleri bu teklif çağrısında aslan payını aldı. İyi hazırlanmış, mantığı kurgusu iyi olan projeler ajansımız tarafından hibe desteği kazandılar. Tarihi Zile Kalesine yapılacak olan müze projesini çok önemsiyorum. Belediye Başkanı Sayın Şükrü Sargın ve projede emeği gecen tüm arkadaşları kutluyorum dedi.

 

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın da Zile`nin 5 bin yıllık tarihi bir şehir olduğunu belirterek Tarihi Zile`ye bir müze gerekiyordu. İçerisinde Uzun Çarşı arastasındaki zanaatkarlar, mahalle yaşamını, tarımsal mekanları, Zela savaşını, pekmez atölyelerini, şinavatımızı, çetenimizi yani Zile yiada anlatacağız. Bu gün müzemiz için ilk adımı attık. OKA dan hem proje hemde uygulama desteği kazandık. Şimdi Zileliler den müzemize destek istiyorum. Evlerindeki eski enoğrafik eserlerini bize getirsinlerdedi

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.12.2019
Güncelleme Tarihi : 19.12.2019
İLÇELER
Yazarlar
En Son Yorumlar