Vali Dr. Ozan Balcı, Halis Cinlioğlu Kitaplığını Ziyaret Etti

19.12.2019
1580 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Eğitimci, Yazar ve Tarih Araştırmacısı Rahmetli Halis Turgut Cinlioğlu`nun Kültür Apartmanında bulunan kitaplığında incelemelerde bulundu.

Rahmetli öğretmen Halis Turgut Cinlioğlu’nun, tüm Tokat il ve ilçeleri ile 574 köyde araştırma ve incelemelerde bulunarak 1958 yılında oluşturduğu kitap, bilgi, belge, araç, gereç ve fotoğraf bulunan Halis Cinlioğlu Kitaplığı’nda incelemelerde bulunan Vali Dr. Ozan Balcı, oğlu Mehmet Ali Cinlioğlu ile bir süre sohbet etti.

Tokat’ın tarihine ve kültürüne ışık tutan birçok eseri içinde barındıran kitaplığın ve Halis Cinlioğlu’nun Tokat için bir değer olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Bilime, kültüre, kitaba dost bir idareci olarak Kitap Tokat projesini başlatmıştık. Öğrencilerimiz günde bir saat kitap okuyor. Çocuklarımıza erken yaşta okuma kültürü kazandırmak için bebek ve çocuk kütüphanesini kurduk. Tokat kitabın başkenti. Tokat’ta kitap okuma kültürü çok yaygınlaştı. Halkımız destek veriyor.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Halis Cinlioğlu kitaplığına kitap hediye ederek Mehmet Ali Cinlioğlu’nun kitaplığı koruyarak araştırmacıların istifadesine sunduğu için teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 19.12.2019
Güncelleme Tarihi : 19.12.2019
EĞİTİM KÜLTÜR
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar