Erbaa’da” Neşet Ertaş türküleri” konseri düzenlendi

17.12.2019
3586 kez Okunmuştur.

Erbaa Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun hazırladığı “Neşet Ertaş Türküleri” konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Erbaa Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun hazırladığı ve Merkez Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği korosu öğrencilerinin de katkıda bulunduğu “Neşet Ertaş Türküleri” konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl ,kurum ,daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “ev sahibi olmaktan gurur duyduğumuz bu gecede belediye koromuz sizlere Neşet Ertaş’ın türkülerinden hazırlanan muhteşem bir konser hazırladı. Erbaa Belediyesi olarak Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezimizde bundan böyle konser ve etkinlikleri inşallah daha sıklıkla göreceğiz . Sosyal bir belediye olarak Erbaalıların kültür, sanat ve müzikle buluşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız ”diye konuştu.

Karagöl, ayrıca 20 Aralık Cuma günü “Olgun Portakal” 21 Aralık Cumartesi günü günü ise “Can Erik” tiyatrolarının Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezinde sahneleneceğini söyledi.

Vatandaşların yoğun ilgisi nedeni ile konser alanı tamamen dolarken  Neşet Ertaş’a ait türkülere gelen konuklar da eşlik etti.

Türk halk müziği ve bozlak kültürünün en önemli temsilcilerinden birisi olan Neşet Ertaş,25 Eylül 2012 tarihinde İzmir`de tedavi gördüğü hastanede ileri evrede prostat kanseri nedeniyle yaşamını yitirmişti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.12.2019
Güncelleme Tarihi : 17.12.2019
İLÇELER
Yazarlar
En Son Yorumlar