MANSUR YAVAŞ`TAN ZİLE’YE DESTEK

10.12.2019
169 kez Okunmuştur.

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz` ı makamında misafir etti.

Görüşmede Başkan Yavaş Zile`nin önemli bir tarihi şehir olduğunu ifade ederek Zile ile Beypazarı birbirine çok benziyor. Orada ki deneyimlerimi sizinle paylaşmak isterim. Zile deki çarşı mahalle bedesten kültürü aynı. Hatta Beypazarı’nda da cenazeler Zile gibi çarşıdan geçirilerek musallada kılınır. Zile de satılacak mahalli ürünleri çoğaltmanız gerekli. Kent müzenizi kalenizi bir an önce canlandırın. Biz destek anlamında elimizden ne geliyorsa yaparız dedi.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın da Zile`nin tarihi ve kültürel zenginliklerini, belediyenin genel, mali ve personel durumunu Başkan Mansur Yavaş`a anlatarak Sizin tecrübeleriniz bizim için önemli, Başkentimizle kardeş şehir olmak onurdur. Mutlaka sizi ve ekibinizi Zile’mize bekliyoruz. Yerinde incelemelerde bulunmanın daha sağlıklı olacaktır” diye konuştu.

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da Büyükşehrin tüm çalışmalarını yakinen takip ettiğini ifade ederek Zile`ye maddi manevi destek olması konusunda Başkan Yavaş`tan rica da bulundu. Zile`nin tarihte çok önemli bir merkez olduğunu, Zilelilerin kadirşinas vatanına milletine bağlı çalışkan insanlar olduklarını belirterek küçük dokunuşlarla Zile’miz kültür turizminde önemli bir pay alacaktır dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar