Vali Balcı`nın Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

10.12.2019
97 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Dünya İnsan Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde ilan edilmiştir. Tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, insan hakları bilincinin tüm dünyada güvence altına alınarak geliştirilmesi amacıyla her yıl 10 Aralık tarihi “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

BM İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi medeni ve siyasi hakların yanı sıra, ekonomik ve sosyal hakların tanınıp benimsetilmesine, ırkçılık ve her türlü ayrımcılıkla mücadele edilmesine, kadın ve çocuk haklarının korunup geliştirilmesine, işkence ve kötü muamelenintadan kaldırılmasına, engellilerin ve göçmenlerin haklarının güvence altına alınmasına dair uluslararası hukuk belgelerinin birçoğunun kaynağını teşkil etmektedir.

Türkiye; Birleşmiş Milletlerin kurucu üyelerinden birisi olarak İnsan Hakları Evrensel Bildirgesini 6 Nisan 1949 tarihinde ilk onaylayan ülkeler arasında yer almış, bugüne kadar beyannamenin ruhuna uygun olarak insan haklarının en üst düzeyde tesis edilmesi ve evrensel değerlerin, demokrasinin, hukukun üstünlüğünün tüm dünyada egemen olması noktasında gayretli bir tutum sergilemiştir.

 

Ülkemiz geçmişte olduğu gibi bugün de, demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibitak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına; ırkçılık, hoşgörüsüzlük, her türlü etnik-dini ayrımcılık ve aşırılıkla mücadele edilmesine yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, “10 Aralık İnsan Dünya Hakları Gününün tüm insanlığa, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, tüm vatandaşlarımızın bu özel gününü en içten dileklerimle kutluyor, sağlık ve afiyet diliyorum.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar