“Tarımın, Üretimin Dostuyuz”

10.12.2019
66 kez Okunmuştur.

Vali Dr. Ozan Balcı, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü karşısında Turhal yolu üzerinde bulunan ceviz ve meyve fidanı üretim sahasında incelemelerde bulundu.

Tarım Tokat kapsamında İl Özel İdaresi kaynaklarıyla ceviz,  elma, kiraz, armut, şeftali, erik fidanı yetiştirilen alanı gezen Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımın, üretimin dostuyuz.” dedi.

Asmalarla beraber 260 bin fidan yetiştirildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “20 dekar alanda verim ve kalitesi yüksek bölgeye uyumlu 35 bin kiraz, 4 bin vişne, 3 bin 500 şeftali, 4 bin erik, 2 bin armut, 2 bin elma fidanı ve 20 bin adet tıbbi aromatik bitkiler (ekinezya, lavanta, melisa) üretimi yapıyoruz. Bu fidanları çiftçimize vereceğiz. Tokat’ın meyveciliğine katkı sağlayacağız.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Serenli ile 230 bin ceviz dikim projesini başlatmıştık, onu tamamlayacağız.  Seracılık başta olmak üzere, çilek, narince, meyvecilik, ceviz bunlara özel destek vereceğiz. Orman Tokat kapsamında ise alıç ve kuşburnuna tam destek vereceğiz.” diye konuştu.

 Narince Yaprağın Tokat Ekonomisine Büyük Katkısı Var

Tarımı ve üretimi dert ediniydiyen Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca yaklaşık 5 bin dönüm alanda DOKAP, İl Özel İdaresi ve Tarım Bakanlığı kaynakları ile narince bahçeleri kurulacağını belirterek, “Narince yaprağı önemli. Tokat ekonomimize büyük katkısı var.” diye konuştu.

Ziyaretinde narince üzümü için anaç kesen işçilerle sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, birlikte bir süre anaç fidanı kestiği işçilere hayırlı, kazasız ve belasız işler diledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar