TARIM TOKAT PROJESİ KAPSAMINDA VETERİNER HEKİMLERE LABORATUAR ANALİZ EĞİTİMLERİ VERİLDİ

10.12.2019
119 kez Okunmuştur.

2019 yılı Tarım Tokat Projelerinden İlaçta Etkinlik Tedavide Yetkinlik alt projesi kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınan hızlı test kitleri ve Laboratuar Malzemelerinin kullanımı ve test sonuçlarının değerlendirilmesi kapsamında 07.12.2019 tarihinde eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıya Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Salih Çelik,Veteriner Hekimler Odası Başkanı Seyit Sami Karyağdı ile çok sayıda Resmi ve Klinisyen Hekim ile Yardımcı Sağlık Personeli Katılım sağladı.

Toplantının Açılış Konuşması yapan Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Salih Çelik ; Resmi ve Klinisyen Veteriner Hekimlerin, başta hayvanlardan insanlara geçen Zoonoz Hastalıklar olmak üzere hayvan hastalık ihbarlarında anında müdahale ettiklerini ,Hayvan Hastalıkların doğru olarak  Teşhisinin gerek hayvanların tedavisi gerekse  doğru ilaç kullanımı noktasında son derece önemli olduğunu , Tarım Tokat Projeleri kapsamında  İlaçta Yetkinlik Tedavide Etkinlik Projesi ile   İl Müdürlüğüne alınan hızlı test kitleri ve laboratuvar cihazlarının bu açıdan son derece önemli olduğunu belirterek ,projenin hayata geçirilmesinde  desteklerini esirgemeyen başta Vali Dr. Ozan Balcı, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisine ve emeği geçenlere teşekkür ederek projenin Tokat ve Türkiye hayvancılığına hayırlı olmasını diledi.

Cihazlar tarafından alınan sonuçların hastalık teşhisleri için değerlendirilmesi ile ilgili olarak İl genelinde görev yapan Resmi ve Özel Veteriner Hekimlere Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof.Dr. Mahmut OK tarafından teorik eğitim verildi. Eğitim karşılıklı soru cevap şeklinde tamamlandı.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Hizmet binasında hızlı test kitleri ve bazı klinik teşhisler için kullanılabilecek laboratuar malzemeleri faaliyet geçirildi. İnovet firması tarafından ihale sonucu tedarik edilen cihazların kullanımı hakkında firma yetkilileri tarafından yerinde eğitim verildi.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2019
Güncelleme Tarihi : 10.12.2019
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:
Yazarlar
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar